Kimse Duymasın

SON DAKİKA

Aranan Kelime: bostanlispor
Amerikan Futbolu oynamak isteyenlere müjde...Amerikan Futbolu oynamak isteyenlere müjde...

Bostanlıspor yeniden yapılandırdığı Amerikan Futbolu A ve Genç Takımlarıyla okul çalışmalarına start verdi. Türkiye Amerikan Futbol Liginde yer alan A takımına oyuncu yetiştirmek amacıyla Karşıyaka’da “Amerikan Futbolu Spor Okulu” açacak olan yeşil kırmızılı kulüp, Amerikan Futbolu oynamak isteyenleri Bostanlıspor’a davet ediyor. Spor Okulu ve Genç Takım çalışmalarının Bostanlı Gode Cengiz Spor Tesisleri Suni Çim Sahasında, A Takımın çalışmalarının ise büyük olasılıkla Karşıyaka’da yapılacağını ifade eden kulüp başkanı Avni Erboy, şu açıklamayı yaptı: “Amerikan Futbolunda İzmir takımlarında bir ekonomik kriz söz konusu. Bu nedenle de takım ya kurulamıyor veya kurulduktan sonra yürütemiyor. Özellikle üniversite öğrencilerinin yaptığı ve üniligde oynadığı bir spor branşında son yıllarda İzmir’de sadece Bostanlıspor kulüp olarak liglerde mücadele etti. Geçen sezon kulüp dışında gelişen aksaklıkların yaşandığı Amerikan Futbolu Şubemizi yeniden yapılandırdık ve başına da eski sporcumuz Okan Telli’yi getirdik. Kendisi tam yetki ile göreve başladı. Spor Okulu çalışmalarımız en erken 15 Ağustos’ta start verecek. Katılmak isteyen tüm yaş gruplarını bu heyecanlı ve dünya televizyonlarında en çok izlenen spor branşının yarışmacı ruhuyla hareket etmeye ve liglerde katılacak takımlarımızda yer almaya davet ediyoruz. Katılmak isteyenler www.bostanlispor.com resmi web sitemizden ayrıntılarla ilgili bilgi alabilirler.”

Bostanlıspor Sakız Adası ile sportif işbirliği yapacak...Bostanlıspor Sakız Adası ile sportif işbirliği yapacak...

Bostanlıspor, Sakız Adası’nda Lailapas Spor Kulübü ile sportif konularda işbirliği yapacak. Her iki kulübün futbol takımları her sezon Sakız Adası ve Karşıyaka’da özel karşılaşmalarla dostluklarını pekiştirecek. Ayrıca diğer branşlarda da Bostanlıspor’un Sakız Adası’nda maç yapması için Lailapas Kulübü aracı olacak. Karşıyaka Spor Kulübü ile yarım kalan maçla başlayan Karşıyaka-Chios (Sakız Adası) dostluğunun Bostanlıspor ile daha da pekişeceğini ifade eden Bostanlıspor Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şube Başkanı Tayfun Sezer, geçtiğimiz hafta Sakız Adası’nda Lailapas Kulübü yöneticileriyle bir araya geldi. Sezer, her iki kulübün başta futbol olmak üzere çeşitli spor branşlarında karşılıklı maçlar yapmak için anlaşmaya vardıklarını söyledi. İlk etapta eylül ve ekim aylarında futbol ve basketbol karşılaşmalarıyla başlangıç olacağını ifade eden Tayfun Sezer, “Sakız Adası’ndaki dostumuz Aleksandros Tsatsanis ve oğlu Dionisis Bostanlıspor’un fahri temsilcisi oldular. Kendisiyle birlikte ziyaret ettiğimiz Lailapas Kulübü’yle de Başkan vekili Theodore Politis, 2. Başkan Theodosis Grigorakis ile sportif işbirliği için anlaştık. İki dost kulüp Türk-Yunan dostluğuna önem kazandıracaktır. Buna inanıyoruz. Bize bu konuda sıcaklık gösteren Chios (Sakız Adası) Belediye Başkanı Emmanouil Vournous, turizm ve spordan sorumlu başkan yardımcısı Dimitris Karalis’e de teşekkür ederiz. Başkanımız Avni Erboy’un ikili ilişkilerdeki katkısını da unutmamamız gerekiyor” dedi. Sezer, Aleksandros ve Dionisis Lailapas başkanı Theodore Politis, 2. Başkan Theodosis Grigorakis görüşme sırasında teknik bilgilerin yanı sıra antrenör eğitimi için de birbirine destek verme kararı aldı.

Bostanlıspor kortlarını KSK'ye tahsis etti...Bostanlıspor kortlarını KSK'ye tahsis etti...

Karşıyaka Stadı'ndaki tenis kortlarının yıkılmasıyla birlikte kortsuz kalan Karşıyaka Spor Kulübü tenisçilerine kucak açan ve Bostanlıspor Gode Cengiz Spor Tesisleri Tenis Kortlarını Karşıyaka Spor Kulübü tenis şubesine tahsis eden Bostanlıspor gece tenis kursları başlattı... Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, kortlarını Karşıyaka tenis şubesine verdiklerini ve Karşıyaka'dan kalan süreyi de kendi sporcuları ve vatandaş için kullandıklarını ifade etti. Erboy, "Karşıyaka bizim kulübümüz. Kortların yıkılmasından sonra tesisleri kendilerine verdik. Yönetici, antrenör ve sporcuları da kulüp binamız, antrenör, soyunma odaları ve malzeme depomuzu da kullanıyor. Gündüz kortlarda milli tenisçileri, performans, alt yapı sporcularıyla tenis okulu öğrencileri çalışıyor. Gece ihtiyaçları olduğu sürece KSK'li sporcular tenis çalışması yapıyor. Bostanlıspor olarak da kortlarımızı ışıklandırdık ve gece tenis oynamak isteyen vatandaşlarımıza açtık. Saat 23.00 e kadar tenis oynama şansına sahip oldular. Bu arada gelen istek üzerine de gece tenis kursları başlattık. Yedi yaşından 77 yaşına kadar herkes gelip tenis kurslarımıza cüzi miktarda katkı payı ile katılabilirler. Raketi ve topu olmayanlara da ücretsiz olarak raket ve top da veriyoruz. Amacımız Karşıyakalıların spor yapması. Karşıyaka Belediyesi'nden de bu konuda destek alıyoruz. Bize bu imkanları yaratan, kulübümüze manevi olarak büyük destek veren, sporu seven belediye başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar'a teşekkür ederiz" dedi.

Bostanlıspor Aikido Okulu açılıyor…Bostanlıspor Aikido Okulu açılıyor…

Bostanlıspor’un “spor okulları projesi” kapsamında yer alan Aikido Spor Okulu 1 Temmuz’da başlayacak. Aikido 4. Dan antrenör Tolga Akyel ve 2. Dan antrenör Hüsniye Akyel yönetiminde Bostanlıspor Gode Cengiz Spor Tesislerinde pazartesi ve Çarşamba günleri saat 10.00-11.00, 15.00-16.00, Alsancak İzmir AES Tesislerinde de Salı, Perşembe günleri saat 10.00-11.00 ve 15.00-16.00 arası yapılacak olan “Bostanlıspor Aikido Spor Okulu” çalışmalarına kayıtların devam ettiğini ve ayrıntılı bilgiyi 0-544-7351912 numaralı telefondan alabileceklerini ifade eden Bostanlıspor Spor Okulları Koordinatörü Ümit Şenuyar, “10 spor branşında açtığpımız spor okullarımız tamamen alt yapıya yönelik eğitinm faaliyeti vermektedir. Temel spor eğitimi, spor ahlakı ve fair playin ön planda tutulduğu spor okullarımızın en yenisi olan Japon savaş savunma ve zihin sporu olan aikidoyu tüm yaş gruplarına öneriyoruz. 7 yaşından başlayarak 77 yaşına kadar herkesin bu sporu yapabileceğini ifade etmek istiyorum. Bostanlıspor olarak yaş grupları ve yetişkinler olarak gruplar halinde yapacağımız eğitim çalışmalarına herkesi bekliyoruz” dedi. Şenuyar, ailelerin de bu sporu yapabileceğini belirterek, şöyle dedi: “Baba, anne, çocuklar hep birlikte aikido sporu yapabilirler. Spor Okullarımızın yanı sıra gece eğitimi de verebileceğiz. Önemli olan spor yapabilmek. Başlangıç bitirmenin yarısıdır. Herkesi geleceğin doğru adresi olarak yorumlanan Bostanlıspor’a spor yapmaya bekliyoruz.”

Bostanlıspor ragbide 3 yılda, 7 şampiyonluk kazandı…Bostanlıspor ragbide 3 yılda, 7 şampiyonluk kazandı…

İzmir’in ilk ragbi takımlarını kuran ve çok kısa zamanda büyük başarılara imza atan Bostanlıspor, üç yılda 7 Şampiyonluk yaşadı… 2013 yılında kurulan, 3 ay sonra ilk kez katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda final oynayan ve altın golle şampiyonluğu kaybederek 2. olan Bostanlıspor, 2. Yılında yenilmeden ve gol yemeden Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı. Bir yıl sonra federasyonun komik gerekçeler, gerçekte mali genel kurulda kendisine oy vermediği için Kayseri’nin Yahyalı İlçesindeki şampiyonaya almamasına karşın 2. Takımıyla (Karşıyaka Starları) şampiyonaya katılan ve zafere ulaşan Bostanlısporlu oyuncular Ege Üniversitesi olarak son 2 yıl katıldıkları Ünilig’de Türkiye Şampiyonluğunu İzmir’e getirdiler… Ankara’daki yedili turnuvada ve Karşıyaka Belediye Başkanlığı Kupası’nda da şampiyonluğu elde eden Bostanlıspor ragbide Türkiye’nin bir numarası oldu. Bayanların başarısını erkek takımıyla da tekrarladıklarını, 2013/14 sezonunda Türkiye Erkekler Ragbi 2. Ligi’nde yenilmeden şampiyon olarak 1. Lige çıktıklarını açıklayan Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy şu açıklamayı yaptı: “Ragbide Türkiye çapında dereceler elde eden kulübümüz bu sporun daha da yayılması ve tanınması için üzerine düşen tüm görevleri yerine getiriyor. TRF’in tüm engellemeleri ve ilgisizliğine karşın alınan başarılar alkışlanmalı ve takdir edilmelidir. 3 yılda 7 şampiyonluğa imza atan ve bayan milli takımına bu süre içinde 12 oyuncu veren Bostanlıspor’un yeni hedefi Avrupa’da da başarı kazanmak. Pırıl pırıl Türk gençleri için ragbi ideal bir spor branşı. Milli Takımlarımızın Avrupa çapında büyük başarılar elde edebilmesi için Federasyondan kaynaklanan hata ve yanlışların giderilmesi ve bu sporun ilerlemesi için tertemiz bir sayfa açılması şart. Burada Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’ne büyük görevler düşüyor. TRF’deki soruşturmaların bir an önce tamamlanmasını Türk Sporunun geleceği açından bekliyoruz.”

Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top