Kimse Duymasın

SON DAKİKA

Aranan Kelime: sponsor
Şehitler anısına yarıştılar...Şehitler anısına yarıştılar...

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğün ve Şehzadeler Belediyesi’nin organizasyonunda sponsorların desteğiyle gerçekleştirilen Muay Thai Zafer Kupası’na Manisa, İzmir, Afyon, Muğla, Kütahya, Uşak, Balıkesir ve Sivas illerinden toplam 167 sporcu katıldı. Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde organize edilen turnuva çekişmeli geçerken, müsabakaların açılış seremonisi duygu dolu anlara sahne oldu. Çok Amaçlı Spor Salonu tıklım tıklım dolarken, turnuvanın açılış seremonisinde Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Türkiye Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu, Şehzadeler Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Demirarslan, Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nihat Kaya, Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Emgener yer aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seremonide açılış konuşmasını yapan Federasyon Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu, bu yıl 6.’sını düzenledikleri turnuvaya destek veren Şehzadeler Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa Ticaret Borsası, Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi, Mesirland, Bakıcı İnşaat, Akgün dekorasyon, İlban Mühendislik ve Muay Thai İl Temsilcisi Ediz Barış’a verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman ise son günlerde artan terör olayları nedeniyle şehitlerimiz anısına düzenledikleri organizasyonun anlamına vurgu yaparak, konuşmasına başlamadan önce davetlileri şehitlerimizin ruhu için fatiha okumaya davet etti. Konuşmasının devamında muay thai sporunun yanında olduklarını belirten Duman, katılımlarından ötürü tüm idareci antrenör ve sporculara teşekkür edip başarılar diledi. Daha sonra söz alan Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Emgener de teröre lanet edip dualarla şehitlerimizi andı. Turnuvada ticaret borsası tarafından Manisa kuru üzümü tüm katılımcılara dağıtılırken, Mesirland firması tüm sporcu, idareci ve antrenörlere mesir macunu ikram etti. Salon önünde şehitlerimiz adına lokma dökülürken, bir hayırsever tarafından şehitlerimiz adına tavuklu pilav ve ayran dağıtıldı.

Göztepe ve Karşıyaka'ya forma sponsoru aynı...Göztepe ve Karşıyaka'ya forma sponsoru aynı...

Folkart, Göztepe Spor Kulübü ve Karşıyaka'nın forma sponsoru oldu. Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ve Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ile bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan Göztepe AŞ Başkanı Mehmet Sepil; "Göztepe Spor Kulübü olarak her platformda aynı mesajı verdik. Biz ne yapıyorsak İzmir için yapıyoruz. Göztepe, Karşıyaka rekabeti İzmir'in sembolüdür. Bu iki kulübün, İzmir'in değerli şirketinin ismini formalarında taşıması çok önemlidir. Bu İzmir kimliğinin bir göstergesidir. Bu anlaşmanın maddi boyutunun bir önemi yoktur. Değerli olan verdiği mesajdır. Folkart, İzmir'in içinden çıkan çok başarılı bir şirket. Biz formaya kolay kolay reklam almayacağımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Böyle bir projede yer almak, taşıdığı mesaj açısından çok değerlidir. İzmir'in buna ihtiyacı var. Rekorlar kitabına girmiş 80 bin kişi ile oynanan ve rekabetin saha içinde kaldığı zamanlardan, rekabetin saha dışına taşındığı ortamlara geldik. Bu tür olayları engellemek için birlikte hareket etmemizin doğru olacağına inanıyorum. "Biz Birlikte İzmir'iz" mesajını verdiği için Folkart'a ve bu projenin mimarı olan Kulüp CEO'muz Kerem Ertan'a teşekkür ediyorum " dedi. olkart ile kulüpler arasında yapılan anlaşma karşılığında şirket futbol takımlarının göğsüne 550'şer bin TL karşılığında isim reklamı verecek. Takımlar lig sonunda ilk 6'ya girdikleri takdirde 150'şer, Süper Lig'e çıktıkları takdirde ise 100'er bin TL daha ödül almaya hak kazanacak. Teklifi Göztepe İdari CEO'su Kerem Ertan'ın geliştirip önce Karşıyaka, ardından birlikte Folkart'ın kapısını çaldığı öğrenildi. Kulüp başkanları ve Sancak, sponsorluk imzası sonrası formalarla dostluk mesajı verdi. DERBİ YARI YARIYA Karşıyaka ve Göztepe, PTT 1'inci Lig'de 2.5 yıl aradan sonra 6-8 Kasım'da oynanacak İzmir derbisinde tribünlerin yarı yarıya paylaşılması için ilk adımı da attı. Sezonun ilk yarısında Atatürk Stadı'nda oynanacak derbide ev sahibi taraf olan Karşıyaka Başkanı Ali Erten, forma sponsorluğu toplantısında, Gönül istiyor ki bu maçlarda 60-70 bin kişi olalım. Passolig'de biz 6-7 bin civarındayız. Göztepe de o civarda. Eğer o dönem istediğimiz sayıya ulaşırsak Atatürk Stadı hepimize yeter. Paylaşımla ilgili bir sıkıntımız yok. Beraber o stadı dolduralım istiyoruz diye konuştu. Ali Erten, basketbolda şampiyon oldukları dönemde Sepil'in kendisini arayıp bir İzmirli olarak gurur duyduğunu söylemesinden övünç duyduğunu da belirtti. Mehmet Sepil ise derbi tribün paylaşımı konusunda, O maçı seyretmek isteyen taraftarların geleceği bir yöntemi birlikte bulacağımıza inanıyorum. Her iki maça da gelmek isteyen tüm Göztepeli ve Karşıyakalılar gelebilmeli. Kulüp olarak görevimiz bunun önünü açmak dedi. Mesut Sancak ise, Bu sezon iki takımın da Süper Lig'e çıkacağına inanıyorum. Kendi adıma bu haftadan başlamak üzere maçlara gideceğim. Eşimi dostumu alıp Manisa'ya Göztepe-Giresunspor maçına gideceğim dedi.

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'ne PlaketEge Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'ne Plaket

40 yıla yakın bir süredir, her iki yılda bir düzenlenen Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu'nun 18.si Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi organizasyonunda düzenleniyor. Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin altın sponsor olarak yer aldığı sempozyuma yerli ve yabancı yaklaşık 500 akademisyen, sektör ve kamu kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı. Açılış konuşmalarıyla başlayan sempozyumda Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'ne Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ufuk Çelik tarafından plaket verildi. Su ürünleri ve hayvansal mamuller ihracatı artırmanın bilinçli birer üretici ve ihracatçı olmaktan geçtiğini belirten Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, balık hastalıkları, balıkların biyolojisi ve ekolojisi, deniz biyolojisi ve ekolojisi, su ürünleri işleme teknolojisi, su ürünleri yetiştiriciliği gibi başlıklarla düzenlenen sempozyum konularının tüm sektörü yakından ilgilendirdiğini ve sektörel bilincin artıracağını düşündüğünü belirtti. "Geçmişten Geleceğe Su Ürünleri" temasının benimsendiği sempozyumda, tüm su ürünleri konularında bilgi paylaşımının yanı sıra deniz ve iç su ortamlarında meydana gelen ekolojik sorunlar, biyo-çeşitlilik, iç su ve denizlerimizde balık stoklarının azalması, balıkçılık kaynaklarının korunması ve verimli işletilmesi, su ürünleri üretimi, üretimin arttırılması, ürünlerin uygun metotlarla taşınması, depolanması ve işlenmesi konularında karşılaşılan çeşitli sorunlar, neden-sonuç ilişkileri ve çözümlere ilave olarak su ürünleri eğitiminin ve su ürünleri sektörünün gelişimi ve gelecekten beklentiler ile atılması gereken adımlar da 4 gün boyunca tartışılacak.

Sistem varsa…Sistem varsa…

Futbolda maçlar başladı. Sıra salon sporlarındaki heyecana gelecek… Futbolda olmayan “süper lig” temsilcilerimizin basketbol, voleybol ve hentbol de bulunması salonların daha da renkli geçmesini sağlayacak. Basketbol ve voleybolda “en üst ligde” şampiyonluk yaşayan Pınar Karşıyaka basketbol ile Arkas erkek voleybol takımları gibi “şampiyonluk sevinci” ile süper lige yükselen Göztepe erkek hentbol takımı bulundukları liglerde “İzmir’in nazar boncukları…” “Futbolla yatıp kalkan” İzmirlilerin “fanatik tutku”suna hayran kalmamak elde değil ancak, yaşadıkları kentin değerlerine de sahip çıkmaları çok ama çok önemli… Karşıyaka, Göztepe, Altınordu, Altay, İzmirspor, Yeşilova, Ülküspor gibi “Türk Spor Tarihi”ne çeşitli spor branşlarıyla damgasını vuran ve başarılarının izleri asla silinmeyecek kadar derinliklerde olan bu kulüplerimize acaba yeteri kadar maddi manevi destek olabiliyor muyuz? Zaman zaman bu kulüplerimizi iş dünyasında basamak yapan ve bir yerlere gelince de geçmişini unutanlar… Bazı sebeplerden başkanlığını üstlendiği kulüpteki görevini bıraktıktan sonra bırakın semtine uğramayı, adına bile ağzına almayan kişilerin sevgisi “kulüp aşkı?” mı, yoksa “ballı bir duygusallık” mı? Futbolla yatıp, futbolla kalkıyoruz ama, stadımız yok!.. Olsa bile seyirci yok… En üst liglerin en büyük geliri olan forma reklamı yok… Kalıcı gelirler yok… Sistem yok… Yok oğlu yok!.. Sistem nerede var? Mehmet Özkan’ın futbol şubesini alarak AŞ yapmasıyla Altınordu’da başladı… Taşlar yavaş yavaş değil, birden yerine oturdu. Sebebi de Mehmet Özkan’ın yedi/yirmidört AŞ’ye, daha doğrusu parasına sahip çıkmasıyla oluştu… “Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var” sözü tam Özkan için. Gerçekten işini iyi yapıyor. Altınordu bugünkü tablosunu değiştirmediği an, çok kısa zamanda “Ege futbolu” üst ve alt yapılarında “Bir Numara” olur. Göztepe AŞ olduktan sonra yaşadığı çalkantılı dönemlerin ardından 3. Kez el değiştirdikten sonra camia-profesyoneller işbirliği ile bir sistem oluşturmaya başladı. Bu da kısmen başarıyı getirdi. Özellikle de taraftarın sesine kulak veren AŞ yönetimi, hentbolde, yelkende başarının zirvesine doğru hızla yol aldı… Gelelim diğer kulüplerimize… Aynı güzelliklerden söz edebilecek miyiz? Karşıyaka’da basketbolun renkleri doruğa ulaştı… “Basketbol diye yazılır, Karşıyaka diye okunur” sözü boşuna söylenmiyor… Basketbolun başarısındaki en büyük etken “sistem.” Bunu da yaratan sponsor Yaşar Holding… Şube yönetimleri de sisteme akıllarını ekleyince, zafer kaçınılmaz oldu… Üstteki başarı altta kadar indi mi? Ne yazık ki hayır!.. Demek “sistemin önemli parçası” olması için oraya da el atmak gerekli. Arkas’ın İzmir voleyboluna getirdiği şaşaadan ne kadar söz etsek azdır. Arkas Ailesinin fertlerinin holdinglerinin parçası gibi görüp, şirketi gibi yönetince şampiyonluk peş peşe geldi. Alt yapılar da keza aynı şekilde… Sadece erkek değil, bayan voleybolu da başarıyı yakaladı… Tesislerin yanında yüzme, yelken işin kaymağıydı!.. Geride bıraktığımız yıl, İzmir’e gelen şampiyonluklar futbolda Göztepe ve Konak Belediyespor (bayan) basketbolda Pınar Karşıyaka, voleybolda Arkas, BAL, hentbolde Göztepe, ragbide Bostanlıspor, sutopunda Esti, Tekerlekli Sandalye Basketbolda Buca Belediyespor, Amputede İzmir Büyükşehir Belediyespor takımlarıyla geldi… Okçuluk, judo, tekvando başta olmak üzere de pek çok amatör branşta bireysel şampiyonluklar İzmir’i taçlandırdı. Futbola dönecek olursak, tek derdimiz stat olmasa da en büyük dert bu… Atatürk Stadı, Alsancak Stadı tadilata girdi!.. Durdular, durdular tam ligler başlayacak adeta “Yangından mal kaçırır gibi” yıkıma,yapıma başladılar… İnşallah bitince eskisini mumla aramayız! Daha derinliklere girip de, öküz altında buzağı aramanın sırası değil şimdi… Bizim derdimiz, İzmir Sporu, Ege Sporu… Her şeyin güzelliklerle olmasını ve başköşeye de; “fair play tablosu”nun asılmasını arzuluyoruz. Spor güzel… Ama nasıl? “Dostluk, arkadaşlık, sevgi, saygı ve barış” olunca!.. Maç başlar ve biter… Ama dostluklar ömür boyu sürer… İşte bunu sağlamalıyız!..

Acar’dan rest: Ya biz, ya onlar…Acar’dan rest: Ya biz, ya onlar…

Karşıyaka Spor Kulübü futbol şube yöneticisi, Erdal Acar’ın yeğeni Devrim Acar rest çekti: “Ya biz, ya yönetim…” Acar, "Ali Erten daha başkan seçilmeden 1 milyon 300 bin transfer yasağını için para yatırdık, basketbol için prim yatırırken her şey hukukiydi şimdi mi değil. Bizim kulübe yaptığımız bütün ödemeler bağıştır. Ne bir reklam, ne bir sponsorluk sözleşmesi yoktur. Erdal bey bunu altını defalarca çizdi. Hala bizi sponsor olarak nitelendirmeye çalışıyorlar. Biz buraya geldiğimizde kongre yapılacaktı. Camianın ileri gelenlerinin yönlendirmesiyle Ali Erten'i destekleme kararı aldık. Genel kurul öncesi Ali Erten bizi defalarca arayıp, desteğimizi yazılı ve görel basında açıklamamızı ve bunun seçim öncesi kendisi için çok büyük bir güç olacağını belirtti. Erdal Acar, Ali Erten'i desteklemeseydi başkan olamazdı. Biz burada takıma yıldızları alıyoruz. Gençlerbirliği'ne 200 bin liralık kulüp çeki veremedikleri için hocamızın çok istediği Tayfur Bingöl'ü kaçırdık. Biz burada olmasak bu kadro kurulamazdı. Bizim Karşıyaka taraftarına sözümüz var. Herkese ve her şeye rağmen bu takımın başında duracağız. Taraftar bize, "Biz sizi istemiyoruz" dediği ana kadar biz buradayız. Bu yönetiminde bir kaç kişi dışında Ali Erten ve ekibi ile kılıçlar çekilmişti. Maça sayılı saatler kala bu açıklamalarına anlam veremiyoruz" dedi. Devrim Acar, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı ziyaretinden önce bir yönetici bana, (Ufuk hocanın parası 30 dakikaya yatmıyorsa, Ufuk hoca saraya girmiyor) diye mesaj çekiyor. Bende 300 bin doları hesabına yolluyorum. Buna çanak tutan yönetici nasıl Karşıyakalı olur. Basketbolda yaşanan başarı muazzam bir başarıdır. Biz her zaman teknik ekip, oyuncular, yönetim ve sponsoru bu başarıdan dolayı kutladık. Ancak final zamanı verdiğimiz prim motivasyonu ile ufakta bir teşekküre hak ettiğimize inanıyoruz. Yönetim, bunlardan alacaklarımızı aldık hadi artık gidin diye düşünüyorlar. İstedikleri gibi at koşturmak istiyorlar, yok öyle bir dünya. Biz parayı verelim sonra siz oturun başkanlık koltuğunda. Her şeyin bir bedeli var. Ben olsam Ali Erten yerinde istifa ederim.”

Karşıyaka, Erdal Acar ile ipleri koparıyor mu?Karşıyaka, Erdal Acar ile ipleri koparıyor mu?

Karşıyaka'da Ali Erten başkanlığındaki yönetimle, mayıs ayından bu yana kulübe yaklaşık 8.5 milyon TL karşılıksız kaynak aktaran ve tüm borçları kapatıp takımı Süper Lig'e çıkaracağını açıklayan İstanbullu işadamı Erdal Acar arasındaki bağlar kopma noktasına geldi. Erdal Acar'la bir süredir ödemeler ve transfer yetkisi konularında sorun yaşayan yeşil kırmızılı yönetim, kulübün resmi sosyal medya hesaplarından açıklama yayınlayarak, işadamını demeçlerinde dikkatli olmaya ve halen imzalanmayan resmi sponsorluk sözleşmesine imza atmaya davet etti. Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu bu konuda Acarlar İnşaat ile ilgili açıklama yayınladı. Açıklama şöyle: Kulübümüzün saygıdeğer üyelerine , gerek Acarlar İnşaat şirketi ile olan süreci ve gerekse yönetimimizin diğer faaliyetlerini daima açıklık ilkesi çerçevesinde yürüteceğimize dair söz verdik. Bu sözümüzün gereği olarak gelinen aşamada bu açıklamanın yapılması zorunluluğumuz doğmuştur. 1. Acarlar İnşaat Şirketi bugüne kadar kulübümüze , 8.574.000.-TL toplam kaynak sağlamıştır. Öncelikle bu destek için Karşıyaka Spor Kulübü olarak kendilerine teşekkür ederiz. 2. Acarlar İnşaat Şirketi, bir bütün olarak Karşıyaka Spor Kulübünün değil, yalnızca profesyonel futbol takımımızın sponsorudur . 3. Basketbol takımımızın Türkiye şampiyonluğu ve Euroleague hedefine ulaşması, koçundan oyuncusuna, yönetiminden sponsoruna kadar uzun senelere dayanan sistematik ve planlı çalışmanın sonucudur. Şampiyonluk; taraftarı, sporcusu, teknik kadrosu , yönetimi ve sponsoru ile kolektif bir başarı hikayesidir. Bu büyük başarının tek başına sahiplenilmesi gibi söylemler yaralayıcıdır. Bu konuda emek, para ve zaman harcayanlara gereken saygının gösterilmesi, yönetimimizin en hassas olduğu konuların başında gelmektedir. Yanı sıra Euroleague’e kabul aşamasında basketbol şubemizin olağanüstü etkileyici çalışma ve sunumu, “Devlet Garanti Mektubu” veren Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve sayın milletvekillerimizin ve “Finansman Garanti Mektubu” veren Sayın Yaşar Ailesinin çabası ve emeği her türlü teşekkürü hak etmektedir. 4. Yönetimimiz, göreve gelirken şampiyon takım hedefi yerine öncelikli misyonunu tesisleşme olarak belirlemiştir ve bu konuda verdiği sözleri harfiyen yerine getirmektedir. Henüz daha 70 günlük yönetim görevimiz içerisinde bu konuda yapılanlar bellidir. Şu anda ise yönetimimiz, takımımızı sahaya çıkartabilmek adına inanılmaz bir mücadele vermektedir. 5. Futbol sponsorumuz olan Acarlar İnşaat Şirketi ile yapılan başlangıç görüşmelerinde, kulübümüzün azami 6 milyon TL rakamı üstlenebileceği ve bunun yönetimimizce karşılanacağı, bunun üzerinde yapılacak futbol bütçesinin sponsora ait olduğu, 6 milyon TL yi aşan borçlanmalar olur ise sponsorumuzca kulübümüze teminat mektubu verileceği mutabık kalınan bir noktadır. Bu mutabakat gereği halen yerine getirilmemiştir. 6. Maddi olarak zor durumda olan kulübümüzün, yeni ve daha büyük borçlanmalara gitmemesi için de azami dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Yönetimimiz, hiçbir şekilde borcun üstüne yeni borç ekleyen bir yönetim olmayacaktır. Bu konu , yönetimimizin kırmızı çizgisidir. Bir taraftan borçlar ödenirken diğer taraftan daha büyük ve yeni borçlar yapılmaması konusundaki direncimiz ve kararlılığımız devam edecektir. Bu durumda , şampiyonluk hedefi koyan futbol sponsorumuzun, bunun maddi karşılığını kulübümüzü borçlandırmadan hazırlaması ve gereğini yapması doğaldır. 7. Karşıyaka Spor Kulübümüz, 103 yıllık tarihi içerisinde kökleşmiş gelenekleri, saygı ve sevgi değerleri ile bugüne kadar gelmiştir. Bu değerleri yaşatmak ve çocuklarımıza aktarmak hepimizin asli görevidir. Yönetimsel görevler gelip geçicidir. Önemli olan iyi izler ve hizmetler bırakmaktır. Kulübümüzde, bugüne kadar onlarca yönetim ve binlerce yönetici gelip geçmiş, bunlar arasında kulübü uğruna büyük maddi ve manevi kayıpları göze almış saygıdeğer büyüklerimiz vardır. Tarihimiz, mütevazi yöneticilerimizin fedakarlıkları ile doludur. Geleneklerimiz ve bize öğretilen kulüp kültürümüz, “hizmetini yap, takdir edilsin” üzerine kuruludur. Kulübümüze uzun seneler, çok büyük kaynaklar aktaran kurumlarca bile, daima bu kurala uyulmuş, hiç kimse veya hiçbir kurum , kendini kulübün kurumsal kimliğinin önünde görmemiştir. 103 yıllık kulüp tarihimizde bunun tek bir örneği bile yoktur. 8. Tesisleşme, yetki ve görevlendirmeler, takımlarımızın prim sistemleri v.s. gibi konular yönetimsel faaliyetlerdir ve bu görevler kongrede seçilmiş yönetim kurulu tarafından yerine getirilmektedir. Yönetimsel faaliyetlere müdahale edilmesi, kabul görmüş genel sponsor-kulüp ilişkisine aykırıdır ve kabul edilebilir değildir. 9. Gerek mali ve gerek idari sorumluluklarımız gereği olarak, Acarlar İnşaat Şirketi ile Kulübümüz arasındaki ilişkinin resmi sözleşme kapsamında yürütülmesi gerekliliği defalarca belirtilmiş, ancak bugüne kadar bu konuda bir ilerleme kaydedilememiştir. Kapsamı ve resmi çerçevesi belli olmayan böyle bir ilişkinin hem idari , hem de resmi ve yasal anlamda sürdürülebilir olamayacağı açıktır. Bu konuda yönetim kurulumuzca karar alınmış ve gereği için Hukuk Kurulumuza görev verilmiştir. Acarlar İnşaat Şirketi ile bundan sonraki tüm çalışmalarımız, ancak resmi sponsorluk sözleşmesi kapsamında olabilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Seferihisar plaj futbolunun can damarı olduSeferihisar plaj futbolunun can damarı oldu

Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Masterler Derneği’nin organize ettiği Masterler Plaj Futbol Turnuvası, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek takımların Masterlar kategorisinde ilk kez plaj futbolunda karşılaşmasını sağlayacak. Kendi klasmanında Türkiye’nin en modern tesisi olan Seferihisar-Akarca plaj futbolu merkezinde düzenlenecek turnuvada; Alaybey Masterler, Güzelbahçe Bld Masterler, Balçova Masterlar, Smyrna Master SK, Seferihisar Masterler, Kaf-Kaf Masterler, Balçova Teleferik Masterler ve Menderes Belediyesi Masterler kum zeminde şampiyon olmak için karşılaşacaklar. Türkiye’de adından giderek daha fazla söz ettiren Masterlar’ın, futbolun her alanında olması için uğraştıklarını kaydeden Ege Bölgesi Masterler Federasyonu Başkanı Recep Çolak, TFF Plaj Futbolu yetkililerinin de ilk kez düzenlenecek turnuvada bulunacağını açıkladı. Katkılarından ötürü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ana sponsor Kecheese Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer ve başta Evrim Ataman olmak üzere Seferihisar Masterler Derneği’nin tüm üyelerine teşekkür eden Çolak; ‘‘Seferihisar Belediye Başkanımızın desteği ile Uluslararası kalitede olan Seferihisar Akarca Plaj Futbol Sahasında Masterlar Turnuvası düzenlemeye karar verdik. Türkiye Futbol Federasyonunun desteği ile seneye bu sahada Uluslararası çapta bir turnuva düzenlemeyi istiyoruz. Ege Bölgesi Masterler Federasyonu Başkanı olarak futbol seven herkesi hafta sonu turnuvamıza davet ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Konak Belediyespor'da sular duruldu mu? Başkan Pekdaş takımı ziyaret etti.Konak Belediyespor'da sular duruldu mu? Başkan Pekdaş takımı ziyaret etti.

Spor kamuoyunu son zamanlarda meşgul eden Konak Belediyespor Bayan futbol takımıyla ilgili olarak açıklamada bulunan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, takımı ziyaret ederek, “kimse kulübü kapatmıyor. Bütçemiz dahilinde en iyi sonuçları almaya devam edeceğiz” dedi. Pekdaş UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme grup maçları öncesi son hazırlıklarını yapan Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nı ziyaret etti. Narlıdere Ali Artuner Spor Sahası’nda yapılan antrenman öncesi futbolcular ve teknik heyetle buluşan Başkan Pekdaş, 11 Ağustos’ta Bosna Hersek’te başlayacak grup maçları öncesi takıma moral verdi. Sözleşmeleri sona eren futbolculardan boşalan yerlere genç ve yetenekli oyuncularla takviye yapan Narlıdere Ali Artuner Spor Sahası’nda günde çift antrenman yapıyor. Futbolcularla yakından ilgilenen Başkan Pekdaş, gündemdeki konularla ilgili de açıklamalarda bulundu. Konak Belediyespor Kulübü’nün yaşayan bir kulüp olduğunu dile getiren Pekdaş, “Biz bir belediyeyiz ve kamu bütçesini yönetiyoruz. Kamu bütçesini yönetirken de kanunlara bağlıyız. Belediye olarak İller Bankası’ndan gelen payların sadece binde 12’sini spor kulüplerine aktarabiliyoruz. Bu bedel de bu sene için yaklaşık 660 bin lira. Konak İlçesi’nde 24 amatör spor kulübü var ve Konak Belediyesispor onlardan sadece bir tanesi. Belediye olarak 660 bin lirayı hakkaniyetli bir biçimde Konak’ta spor yapan tüm amatör kulüpler arasında dağıtmamız, onlara çeşitli yardımlar yapmamız lazım. Oysa göreve geldiğimizde çok zor bir tabloyla karşılaştık. Bir önceki dönem Konak Belediyespor’un yaklaşık 4 milyon liralık borcu vardı. Biz 16 aylık süreçte bu borçların önemli bir bölümünü tasfiye ettik. Ödemeye de devam ediyoruz” dedi. “Bir taraftan borçları öderken bir taraftan da takımın etkili, verimli, sürdürülebilir çalışmaları için de gayret ediyoruz” diyen Başkan Pekdaş, hem Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına hem de yeni sezona hazır bir takımla çıkacaklarını söyledi. Pekdaş, “Her takımın yaptığı gibi, her kulübün yaptığı gibi hangi oyuncularla ve hangi teknik ekiple devam edip etmeyeceğimizi planlamamız gerekiyordu. Bütçe olanaklarımız çerçevesinde ve kamunun parasını harcadığımızı unutmayarak, asli görevlerimizin de bilincinde olarak bir planlama yaptık. Bu planlama uyarınca bizimle anlaşan oyuncularımızla anlaştık. Fiyat uygun gelmeyenlerle de anlaşmadık. Her profesyonel takımın yaptığını biz bir amatör kulüp olarak öncelikle yapmak durumundaydık. Takımımızın ana omurgası bizimle anlaştı. Zaten kaldı ki; sporculuk memurluk değildir. Her takım yeni insanların spor yapmasına uygun olarak yeni insanlarla anlaşır. Biz de bu takımı hem gençleştirdik hem de yeni kızlarımızın da futbol oynamasını, müsabakalara çıkmasını sağladık” diye konuştu. Hedeflerinin sporu daha da yaygınlaştırmak olduğunu belirten Başkan Pekdaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Konak Belediyesispor hedefimize uygun bir şekilde planlı, programlı, bütçe kariyerlerini ayarlamış bir şekilde çalışıyor. Herkes sorumluluğunun bilincinde. Har vurup harman savurmadan, dikkatli bir şekilde kamu parasını harcamanın sorumluluğuyla hareket eden bir Konak Belediyesi var” dedi. Takıma katkı amaçlı sponsor söylentilerine de cevap veren Başkan Pekdaş, “Bu konuda çeşitli girişimlerimiz oldu. Bunların bir kısmı olumlu, bir kısmı olumsuz sonuçlandı. Belediye olmamız nedeniyle de herkesle sponsorluk anlaşması yapmıyoruz. Kamu parasını idare ediyoruz, kamu kaynaklarını kullanıyoruz. Kamunun rantı bizden soruluyor. Dolayısıyla da bunu yaparken çok titiz davranıyoruz” şeklinde konuştu. Kulüp Başkanı Zeki Günen de takımdaki ayrılışlarla yönelik çıkan haberlere cevap verdi. Günen, “Bazı medya organlarında çıkan haberler doğru değildir, hepsi siyasi haberlerdir. Kulübün kapanması, devredilmesi, mali sıkıntılardan Şampiyonlar Ligi’ne gidilmemesi gibi çıkan haberlerin hiç biri doğru değildir. Konak Belediyespor takımı dimdik ayaktadır” dedi. Yeni Teknik Direktör Ali Alanç da takımın kondisyonunun yerinde olduğunu belirterek, “Genç ve dinamik bir ekip kurduk. 29 kişilik çok kaliteli bir kadromuz var. Onlarla Bosna’ya en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Hedefimiz geçmiş yıllardaki başarının daha üstüne çıkabilmek. Bir önceki sene turu atlamış ve ilk 16’ya kalmıştık. Bu yıl da hedefimiz ilk 16’ya kalıp deplasmanlı olarak oynamak istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz” dedi. Takım Kaptanı Didem Taş da arkadaşlarıyla birlikte yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, bu yıl daha üst başarılar elde etmek istediklerini söyledi.

Efes'e kanalın tam zamanı...Efes'e kanalın tam zamanı...

Milattan önce 6 bin yıldan evvel… Cilalı taş devrinden bu yana… Roma ve antik Yunan’ın ön önemli kentiydi. Hak ettiğini bugün buldu. UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’ne girdi. Mevcut değeri katlandı. Turist bereketi de yakında görülür. *** Efes’i 7 kıtada tavan yaptıracak proje; Antik kanal ve iç liman. Şimdi denilecek ki… Eski Bakan Binali Yıldırım’ın 35 projesinden biri. Doğrudur. Ama esas gerçek, bu projenin yıllar önce tasarlandığı, planlarının çizildiğidir. *** Yıl 1994. Efes’in Dünya Mirasları listesine alınması için başvuru yapılırken… Dönemin İzmir Valisi Kutlu Aktaş, “ Antik Dünyanın Başkenti Efes” adıyla çalışma başlattı. Doğu ile Batı (Asya-Avrupa) arasındaki kapı olacak, tarihi boyunca uygarlık, bilim,sanat merkezi olarak bilinen Efes’in denizle bütünleşmesi planlanır. Yaşanan büyük depremler… Bizans döneminde Küçük Menderes’in getirdiği alüvyonlarla dolan limanın açılması ve denizle buluşturulması kararı verildi. O dönem baş gösteren sıtma nedeniyle terk edilen şehrin tam anlamıyla ortaya çıkarılması hayali büyüktü. Arkeolog Prof. Dr Ümit Serdaroğlu, titiz çalışmayla projesini çizdi. Bölge ilk haline döndürülecekti. Bunun için… Önce kanal ağzı temizlenecek, teknelerin girmesi sağlanacak… Sonra ilerleyen denizle birlikte 12 kilometrelik su yolundan iç limana ulaşılacaktır. Rahmetli Serdaroğlu ,o günlerde “ Burası kazılınca, iki Efes antik kenti daha ortaya çıkacak. Suların altında iki büyük yerleşim var” diyordu. *** Heyecan verici proje için o dönem devlet desteği, özel şirketlerin sponsorluğu gerekliydi. İzmirli Gazeteci Ertuğrul Kale, halkla ilişkiler şirketi aracılığıyla kaynak aradı. Ve buldu. Ancak o dönemin Kültür ve Turizm Bakanlığı bürokratlarını ikna edemedi. “Önce Pamukkale’nin kapıları” denildi. Proje, askıya alındı. *** Taa… 2011 genel seçimlerine kadar. Hükümetin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, planı çıkardı 35 proje arasına aldı ama… Hız kazandıramadı. Bugün… DSİ Genel müdürlüğü, bölgede inceleme yapıyor, çalışma başlatacak. Parası, pulu, zamanı, onayı denk getirilirse… Antik kenht limanına başlanacak. *** Tam zamanıdır. Proje, duraklayan turizm için ara gazıdır. Tamamlanırsa da… Ülkenin altın yumurtlayan tavuğudur!

Pınar Karşıyaka Cumhurbaşkanı'nın huzurunda...Pınar Karşıyaka Cumhurbaşkanı'nın huzurunda...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Basketbol Ligi'nde 28 yıl aradan sonra şampiyon olan Pınar Karşıyaka'yı makamında kabul etti. İşadamı Erdal Acar'ın özel uçağı ile Ankara'ya giden heyette Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, Basketbol Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, Genel Menajer Selim Çınar, başantrenör Ufuk Sarıca, kaptan İnanç Koç, takımın genç yeteneği Mertcan Solkol, yönetici Cüneyt Başak, eski yönetici Nazım Torbaoğlu, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Emrun Sulayıcı, Ak Parti eski İl Başkan Yardımcısı İşadamı Ahmet Kurtuluş ve yer aldı. Heyet ilk olarak AK Parti Genel Merkezi'nde İzmir Milletvekili Nükhet Hotar'ı ziyaret etti. Ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geçen heyette Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da yer aldı. Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul ettiği heyet ile yaklaşık basına kapalı olarak yaklaşık 30 dakika görüştü. Ali Erten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a stat projesini anlatırken Euroleague’de maçların oynanacağı Karşıyaka Arena'nın yeterli olmadığını da belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ''Karşıyaka Spor Kulübü’ndeki başarıların çok güzel olduğunu belirtirken basketbolda yakalanan başarının futbol takımından da beklediğini söyledi. ''Başarı tüm İzmir tarafından sahiplenilmelidir'' dedi. Görüşmede hazır bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a Karşıyaka'ya 10 bin kişilik yeni bir basketbol salonu inşa edilmesi talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 bin kişilik stat inşaatının da bir an önce bitirilmesini de istedi, ruhsat sıkıntısı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı adres gösterdi. Pınar Karşıyaka'ya gelecek sezon Avrupa'da ulaşım sponsorluğu gibi konularda katkı sağlanacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Euroleague sürecinde Halkapınar Spor Salonu'nun kulübe tahsisi talimatını da verdi.

Basketbol diye yazılır...Basketbol diye yazılır...

Sporda, şampiyonluk ve başarı kadar güzel olan hangi duygu vardır acaba? Hedefe varmanın hazzını yaşayabilmek, sevincin doruğunda mutluluk egosunu tatmin etmek, başarmanın keyfini doya doya çıkarmak ve tüm güzelliklerden oluşan buketlerle ödüllendirilmek… Kelimenin tam anlamıyla da “mutlu olmak…” Futbolda hüsranı “alışkanlık” haline getiren, borcu “olağan” sayan, günlük, bazen de saatlik yaşamayı yeğleyen ve markasının kıymetini bilmeyen veya bilmek istemeyen “dünya devi” bir kulüpten söz ediyorum… Branşlaşan şubeleri adeta “kulüp içinde kulüp” olan, hizipçiğinin en iyisi yapılan ancak söz konusu “ortak menfaatler” olunca da aynı anda masaya yumruk vuranların topluluğu olan bir kulüpten bahsediyorum… Alt yapısıyla, üst yapısıyla… Tüm sportif takımlarıyla aynı aşkı yaşayan bir kulübü yazmaya çalışıyorum… Müzesi olmayan ancak konu açıldığında, her konuşmacının “mangalda kül bırakmayan” nutuklarıyla büyüyen bir nesil, tam 28 yıl sonra “şampiyonluk sarhoşu” oldu… Öyle bir kulüp ki; taraftarı için destan yazılıyor, şarkı besteleniyor, belgesel çekiliyor… İşte bu kulübü kulüp yapan, armasındaki ay yıldızı… Tarihindeki kurucularının vatan uğruna kanını vermesi… Ve en önemlisi de; sevdasına yürekten ölesiye bağlı taraftarı… İşte 28 yıl sonra yeniden gelen zafer, bu taraftarın Picasso’nun eserlerinden daha değerli olan yarattığı tablo!.. Herkes şampiyonluğu kazanır ama; KSK’nin kazandığı şampiyonluk, alın terini akıttığı paha biçilmez bir tablo!.. Karşıyaka’yı camia yapan da işte bu tablo… Teşekkürler 12. Adam… Elbette Ufuk Sarıca başroldeki kahraman… Savaş askerlerle kazanılır gerçeği unutulmamalıdır. Bir de; emri veren komutan!.. “Arkadaşlık Ruhu” bir yana… “Takım olma” bir yana… “Taraftar ve yönetimler bütünleşmek” bir yana… Banvit, Fenerbahçe Ülker, Anadolu Efes gibi devleri yenmek bir yana… Karşıyaka, Karşıyaka ile bütünleşmiş… İşte başarının sırrı da burada! Bunu sadece ben değil, en büyük sponsor ve bir dönem KSK’de yöneticilik de yapan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar da söylüyor. Bakın ne diyor? “Biz artık Euroleagu takımı olacağız. Beraber hareket edeceğiz. Birlikte yöneten, birlikte hisseden, başarı için heyecanlanan bir sponsor ve takımdan bahsediyoruz. Diğer takımların sponsorlarında sadece menfaat söz konusu, bizde ise duygusal bağ var. İyi günde, zor günde beraber olan, uzun vadeli düşünen bir felsefedeyiz. Bizler yanınızdayız ve bize olan güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Daha büyük başarılara yelken açalım…" Okudunuz değil mi? Sponsoru bile kulübüne aşık… Nerde bulacaksınız böyle bir camia? İşte başarının sırrı burada… KSK sevgisinin sınırı yok!.. Futbol bir yana… Voleybol, tenis, yelken ve diğer branşlar… Ama Karşıyaka için en önemlisi basketbol… Bunun üzerini örtemez, yazamaz, kazıyamazsınız… Taraftar ne diyor: “Basketbol yazılır… Karşıyaka diye okunur!..” Bu gerçeği artık kabul edeceksiniz…

Samsun Ragbi Kulübü Başkanı Taşkın, TRF'yi topa tuttu...Samsun Ragbi Kulübü Başkanı Taşkın, TRF'yi topa tuttu...

Türkiye Ragbi Federasyonu Yönetimi ilklere imza atma misyonundan taviz vermiyor. Yıllardır görevde olan ve icraatlarıyla akıl tutulmasına sebep olan, dahi Başkan Şahin Kömürcü önderliğindeki TRF, yine adından söz ettirmeyi başardı. Kayseri İli Yahyalı İlçesinde 12-14 Haziran tarihlerinde Federasyon tarafından düzenlenenen Kadınlar Ragbi Şampiyonası'nda muazzam uygulamalarına yenilerini eklediler. Ve Ragbi branşının gelişmesi açısından ufkumuzu açtılar. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Her ilden bir takımın katılma prensibi bunlardan ilki. Bir diğeri ise son iki sezonun Şampiyonunu (Bostanlı Spor Kulübü) "Teknik Kurul Kararı" bahanesiyle şampiyonaya dahil etmemek. 1919 Samsun Ragbi Spor Kulübü ise sponsor tarafından reddedilmiş. "İşlerine gelen takımları davet ettiler" demek haddimize mi? Tabi ki evet. Çünkü yapılan usulsüz uygulamalar karşısındaki had çerçevemizi belirlemek gibi bir hakkımız var. O halde söyleyeyim. Keyfi davrandılar ve canları kimi istiyorsa o takımları şampiyonaya aldılar, diğerlerini çeşitli bahanelerle ve yönetmeliğe aykırı davranarak dışarıda bıraktılar. Yıllardır sporun içindeyim ve "Her İlden Tek Takım" prensibiyle ilk kez karşılaşıyorum. Bu, özel bir turnuva değil ki. Türkiye Ragbi Federasyonu'nun organize ettiği resmi lig organizasyonu ve her takımın katılma hakkı var. Kabul edilemez bir uygulama. Bahsettiğim durumlar suç teşkil ediyor tabi ki, ancak biri var ki, yenilir yutulur cinsten değil. İncelenmesi ve cezalandırılması gereken bir atraksiyonda da bulundu, çok bilgili, doğru, dürüst TRF Yönetimi. Kısaca şöyle anlatayım... 1919 Samsun Ragbi Spor Kulübü lige kabul edilmiyor. Buna X diyelim. Olimpia Samsun Ragbi Kulübü kabul görüyor. Bu da Y olsun. Normal şartlarda X kulübünün lisanslı sporcuları, kulüp tarafından "ilişiksiz belgesi" imzalanmadan başka kulübe lisanslanamaz. Bu şahsi bir fikir değil, mevzuat böyle diyor. Ama ne oldu? Federasyon, X kulübüne sormaksızın sporculara Y kulübü adına lisans çıkardı. Sonra ne oldu? Y kulübü bu sporcularla şampiyonaya katıldı ve Türkiye ikincisi oldu. Tüm yapılanların ise bir sebebi var. TRF Başkanı Şahin Kömürcü, Aralık ayında yapılan ve kıl payıyla aklandığı Mali Genel Kurul'da kendisine oy vermeyen takımları yıldırmaya, cezalandırmaya çalışıyor. Her ilden istediği takımı alarak da, muhtemel bir seçimde kendisine bu illerden oy çıkmasını sağlamak istiyor. "Türkiye'de spor neden gelişmiyor" sorusuna cevap arayanlar için bilgilendirici olmuştur sanırım. Yarışmaya fırsat verilmezse gelişmek mümkün değil. Her şey açık ve net şekilde ortada. Türkiye Ragbi Federasyonu Yönetimi kamu yararı gözetmeksizin kanunsuz faaliyetlerine devam ediyor. Eminim ki konunun muhatabı merciler bu konuda inceleme başlatacaklardır. Unutmadan, TRF Yönetimi benim için "Federasyon aleyhine konuşmaktan" yeni bir soruşturma açacaktır muhakkak. Malum, en hassas oldukları konu bu. Varsın açılsın, umurumda bile değil. Mehmet TAŞKIN 1919 Samsun Ragbi Spor Kulübü Başkanı

Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top