Kimse Duymasın

SON DAKİKA

Aranan Kelime: tff
Doğanlar Stadı çimlendi...Doğanlar Stadı çimlendi...

Bornova Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını birlikte üstlendiği Bornova Doğanlar Stadının büyük bölümü tamamlandı. Saha drenajı UEFA standartlarına uygun olarak yapılan stadın sıcak iklimlere uygun olarak ekilen riviera tipi bermuda grass çimi 15 günde yeşillendi. Ekipler stadın tamamlanması için gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Stat ilk etapta 6.700 seyirci kapasiteli olacak. İkinci etabın tamamlanmasından sonra ise 2 bin kişilik portatif tribünlerle birlikte kapasite 12 bin 500’e çıkacak. Doğanlar’da 1410, 1412 ve 1607 sokaklar arasında kalan 21 bin metrekarelik alanda inşa edilen stat, Ankara Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı'ndan kolaylıkla ulaşılması bakımından İzmir'in en önemli spor alanlarından biri olacak. UEFA standartlarına uygun olan stadyumda profesyonel lig maçlarının oynanabilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile temasta olan Bornova Belediyesi, gerekli tüm düzenlemeleri de yapmaya başladı. Kaba inşaatın tamamlanmasının ardından detaylara geçildi. Elektrik ve su tesisatı, tuvalet, soyunma odaları ile idari odalardaki çalışmalara hız verildi. Stadın yapımını İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüklerini hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Doğanlar’daki stadımızın yapımı hızla ilerliyor. Amacımız İzmirimize yakışır bir stadyum yapabilmek. Sporun pek çok alanında ilkleri gerçekleştirmiş olan Bornovamız bu stadyum ile de örnek olacak. Türkiye’de ilk futbolun oynandığı yer olan Bornova çok önemli bir tesis kazanıyor” dedi.

Seferihisar plaj futbolunun can damarı olduSeferihisar plaj futbolunun can damarı oldu

Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Masterler Derneği’nin organize ettiği Masterler Plaj Futbol Turnuvası, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek takımların Masterlar kategorisinde ilk kez plaj futbolunda karşılaşmasını sağlayacak. Kendi klasmanında Türkiye’nin en modern tesisi olan Seferihisar-Akarca plaj futbolu merkezinde düzenlenecek turnuvada; Alaybey Masterler, Güzelbahçe Bld Masterler, Balçova Masterlar, Smyrna Master SK, Seferihisar Masterler, Kaf-Kaf Masterler, Balçova Teleferik Masterler ve Menderes Belediyesi Masterler kum zeminde şampiyon olmak için karşılaşacaklar. Türkiye’de adından giderek daha fazla söz ettiren Masterlar’ın, futbolun her alanında olması için uğraştıklarını kaydeden Ege Bölgesi Masterler Federasyonu Başkanı Recep Çolak, TFF Plaj Futbolu yetkililerinin de ilk kez düzenlenecek turnuvada bulunacağını açıkladı. Katkılarından ötürü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ana sponsor Kecheese Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer ve başta Evrim Ataman olmak üzere Seferihisar Masterler Derneği’nin tüm üyelerine teşekkür eden Çolak; ‘‘Seferihisar Belediye Başkanımızın desteği ile Uluslararası kalitede olan Seferihisar Akarca Plaj Futbol Sahasında Masterlar Turnuvası düzenlemeye karar verdik. Türkiye Futbol Federasyonunun desteği ile seneye bu sahada Uluslararası çapta bir turnuva düzenlemeyi istiyoruz. Ege Bölgesi Masterler Federasyonu Başkanı olarak futbol seven herkesi hafta sonu turnuvamıza davet ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Çim tohumu atma töreni!.. Çim tohumu atma töreni!..

Yakıcı sıcaklardan kendisini kurtarmak için Ege’nin serin sularına atanlar o kadar çok ki, artık kentin sokakları bomboş desek abartmamış oluruz. İzmir’e bakıyorsun, dört bir yanında tarih, deniz, turizm, tabiat… Açıkçası yaşam için her şey var!.. Eksik olan nedir biliyor musunuz? Tek kelime ile spor tesisi… Geçtiğimiz ay içinde Gürcistan ve Yunanistan’a mesleki geziler yaptım. Orada spor adına gördüklerimden sonra “İzmir futbolu” adına utandım… Bırakın uzakları… Bizim Bostanlı’dan bile küçük olan Sakız Adası’nda 2 adet futbol stadı olması bile İzmir adına “pes” dedirtecek durum… Vize sorunu olmasa, Karşıyaka için Sakız Adası’nı önereceğim… Karşıyaka orada taraftar desteğinden de yoksun kalmaz. Çünkü ada halkı üzerinde yeşil kırmızılı giysili kimi görse, hemen “Kaf Kaf” çekiyor!.. Her ne kadar internetten takip etme şansına sahip olsam da, İzmir’e döner dönmez stat işine baktığımda Atatürk Stadı için toplantının yapılması, çim tohumunun atılması, tribünlerin yıkılması, kiracının çıkarılması bile futbolseverleri heyecanlandırır olmuş… Bunu bir başka yerde anlatsalar, “Sen bizimle dalga geçiyorsun” diyerek insanı vallahi de döverler, billahi de… Şu anda milletvekili olan, Bornova Belediyesi eski başkanı Kamil Oktay Sındır’ın temellerini attığı, şu anki başkan Olgun Atilla’nın üzerine titrediği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nin işbirliğiyle yapımı süren, 6 bin 700 seyirci kapasiteli Doğanlar Stadı’nda çim tohumu bile törenle atıldı. Düşünün artık İzmir’de stadın önemini… İyi bakım halinde en az bir ay sonra yeşererek biçilme seviyesine gelmesi beklenen çimde 3 ay sonunda maç oynanabilecek. Kapasitesinin kademeli olarak arttırılarak, 12 bin 500 kişiye çıkarılması da planlanan stat kısa süre sonra da maç oynanabilmesi için de görücüye çıkarılacak ve TFF yetkilileri inceleme yapacak. Karşıyaka ve Göztepe Statlarının durumu bildiğiniz gibi… O konuya girmeye hiç gerek yok!.. Stat ve salon projeleri havada uçuşurken, bir de Cumhurbaşkanı’nın Pınar Karşıyaka’nın lig şampiyonluğu şerefine “İzmir’e salon yapın” talimatı da eklendi… Zaten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kuzey ve güney’e stat projeleri halen her platformda gündeme geliyor… Bu kadar proje zenginliği içinde, İzmir spor basını daha önce semt sahası olarak planlanan, o dönemde hiç kimsenin yüzüne bile bakmadığı, üstelik de orada stat mı olur dediği yerdeki çim tohumu atma törenini spor sayfalarında manşete taşıyoruz… Vah İzmir’im vah… Vah Sporun vah!.. Güleriz, ağlanacak halimize…

Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top