Kimse Duymasın

SON DAKİKA

Aranan Kelime: universitesi
NBA'nin Türk yıldızlarından Enes Kanter Gediz Üniversitesi'nde...NBA'nin Türk yıldızlarından Enes Kanter Gediz Üniversitesi'nde...

Türkiye’nin NBA’deki gururlarından Enes Kanter, Gediz Üniversitesi'ne konuk oldu... Kanter, burada Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Gediz Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik’le görüştü, tesisleri gezdi. Öğrencilerle ve altyapıdaki basketbolcularla da sohbet etti, onların sorularına cevap verdi. Enes Kanter, kendisini örnek alan genç sporculara Van’dan NBA’ye uzanan öyküsünü paylaştı, imkansız gibi görüneni nasıl başardığını anlattı: “Basketbola Van’da imkansızlıklar içinde başladığımda hedefim NBA’di. ‘Bir gün mutlaka NBA’de oynayacağım’ diyordum. Bu hedefimi o zaman birine söyleseydim, bana gülerdi, ‘Sen kim, NBA kim’ derdi. Annem bile inanmamış, ‘Otur dersine çalış’ demişti. Önemli olan etraftakilerin ne dediği değil, kendinizin ne istediği. Eğer kendinize inanıyorsanız ve bu uğurda çok çalışıyorsanız kimse sizi yolunuzdan alamaz. Siz de kendinize güvenin ve başarın. Özgüvenin çok önemli olduğunu unutmayın. Ben inandığım yolda gidip hayal ettiğim yere ulaştım, siz de yapabilirsiniz. Üstelik daha şanslısınız, çok güzel imkanlara sahipsiniz...” Yıldız basketbolcu, eylül ayında yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda milli takım formasıyla sahalara döneceğini de söyledi, “Sol dizimden olduğum ameliyat sonrasında tedavim devam ediyor. Önümüzdeki günlerde idmanlara başlayacağım, bir aksilik olmazsa da ağustos ayında milli takıma katılacağım ve şampiyonada oynayacağım, ardından da NBA’de sezon açılacak” dedi.

Fair Play Kervanı Pamukkale Üniversitesi'nde...Fair Play Kervanı Pamukkale Üniversitesi'nde...

2014 yılında başlayan ve ilk yılı 7 üniversiteyi ziyaretle tamamlanan TMOK Fair PlayKervanı 2015 programına alınan 10 üniversitenin dördüncüsü olan Denizli Pamukkale Üniversitesi ziyareti ile toplam 11nci üniversite ziyaretini yaparak yaz programını tamamlandı. Kervan ilk olarak Pamukkale Üniversitesinin rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcıyı, Spor Bilimleri Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay’la birlikte makamında ziyaret ederek Fair Play anı şiltini sundu, sonra rektörle birlikte yerel basının katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Kervanın hedefi ve çalışması hakkında bilgi verildi.Kervanda yer alan Erdoğan Arıpınar,Murat Özbay,Teoman Güray,Semra Demirel,Remzi Yılmaz,Avni Erboy,Sevim Güllü daha sonra Spor Bilimleri Fakültesine geçerek TMOK standının,Fair Play standının,sponsorlar Hacı Bekir ve Kiğılı stantlarının da yer aldığı Dünya Fair Play Karikatür sergisini kurdele keserek törenle açtılar.Bu arada başta Rektör Hüseyin Bağcı olmak üzere Dekan Ömer Levent Tunca’ya,Fakülte Sekreteri Muammer Güngör Erdoğan’a,Dekan Yardımcısı Doç.Dr.Fatma Ünver Koçak’a ve panelin Modüratörü Dr. Elif Bozyiğit’e Fair Play Hizmet madalyaları takıldı. Fakültenin konferans salonundaki panel saygı duruşu İstiklal Marşı ve Dekan Prof. Dr.Ömer Levent Tuncay’ın konuşması ile başladı.İki saate süren panelde Fair Play Kervanının ziyaretlerinin yer alığı powerpoint gösterisi de izlendi.İzleyicilerin soruları cevaplandırıldı.Panel sonunda Dekan Tuncay ve ekibi TMOK Fair Play Kervanının 11nci üniversite ziyareti onuruna üzerinde 11 mum olan bir pastayı alkışlarla kesip kervanı uğurladılar.TMOK Fair Play Kervanı 2015 sonbahar programına Ekim ayında başlayacak yılsonuna kadar 6 üniversiteyi ziyaret edecek.

Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top