Kimse Duymasın

SON DAKİKA

İKİ BELEDİYE ÇALIŞANLARINA YÜKSEK LİSANS ŞANSI

Karşıyaka ve Bornova Belediyesi çalışanları için Yaşar Üniversitesi'nde fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında yüksek lisans imkanı tanınıyor..

İKİ BELEDİYE ÇALIŞANLARINA YÜKSEK LİSANS ŞANSI

Konuyla ilgili lisansÜstÜ programları işbirliği protokolÜ Yaşar Üniversitesi ile Karşıyaka ve Bornova Belediyesi arasında imzalandı.

İzmir'in yerel yönetimlerine yönelik gerçekleştirilen işbirliği ile Karşıyaka Belediyesi ve Bornova Belediyesi çalışanları kendi uzmanlık alanları ile ilgili yÜksek lisans eğitimlerini Yaşar Üniversitesi'nde yapabilecekler. İzmir'in yerel belediyeleri ile kentsel tarihi alanlar ve turizm konularında çalışmalara imza atan Yaşar Üniversitesi böylece belediye personeline de akademik destek de sağlamış olacak.

Yaşar Üniversitesi Turizm İşletmeciliği BölÜmÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçe Özdemir'in koordinasyonunda yÜrÜtÜlen işbirliği kapsamında her iki belediyenin de çalışanlarının Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler EnstitÜsÜ ve Fen Bilimleri EnstitÜsÜ'nÜn master ve doktora programlarından faydalanabilmeleri için protokol hazırlandı.

Selçuk Yaşar KampÜsÜ'nde gerçekleştirilen törende Yaşar Üniversitesi RektörÜ Prof. Dr. Murat Barkan, Karşıyaka Belediyesi Başkanı Cevat Durak ve Bornova Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Kamil Okyay Sındır protokolÜ imzaladı. Yaşar Üniversitesi RektörÜ Prof. Dr. Murat Barkan, "İzmir'in artık yÜkselen bir değeri var ki o da kentin giderek Üniversiteler kenti olmasıdır. Bu noktada belediyeler ile işbirliği yapmak, belediye personeline akademik destek vermek çok önemliydi" dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Yaşar Üniversitesi kente yönelik faaliyetlerde çalışanlarımıza master yapmak fırsatı sunuyor. Böylece kentin geleceğine de katkı sağlamış oluyor" diye konuştu.

Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ise, "Bu işbirliğinin İzmir'in kentin geleceğine kentin yaşam kalitesine önemli katkılar yaratacağını dÜşÜnÜyorum" şeklinde konuştu. Belediye çalışanları yÜksek lisans programlarından hem tezli hem de tezsiz olarak faydalanabilecekler.
 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top