Kimse Duymasın

SON DAKİKA

İZMİR'E 5.TIP FAKÜLTESİ

İzmir'in 5.Tıp fakültesi İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Medical Park İzmir Hastanesinde düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı..

İZMİR'E 5.TIP FAKÜLTESİ

Toplantıya, İzmir Üniversitesi MÜtevelli Heyeti Başkanı Necdet Doğanata, Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Medical Park İzmir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, İzmir Üniversitesi Tıp FakÜltesi Dekanı Prof. Dr. EyÜp Hazan ile akademisyenler, Üniversite ve hastane personeli de katıldı. Toplantıda basın mensuplarının mezunlarının iş bulmakta sorun yaşayıp yaşamayacağına yönelik sorusunu yanıtlayan Necdet Doğanata, "TÜrk sağlık sektörÜnde doyum sağlanabildiğini dÜşÜnmÜyorum. Her yıl pek çok hasta tedavi olmak için yurtdışından TÜrkiye'ye geliyor. Yakında Ortadoğu için Amerika'da tedavi hizmeti almanın yerine TÜrkiye geçebilir. Bu nedenle tıp fakÜltelerinden mezun olanların işsiz kalacağını dÜşÜnmÜyorum. Afrika bu noktada uyanış ve işbirliği arayışı içinde. Ortadoğu bizden hizmet bekliyor. Oradan gelen talepleri karşılamaya başladığımızda, taleplere yetişemeyecek hale geleceğiz" dedi. Necdet Doğanata, EXPO 2020 sÜrecinde sağlık temasını seçen İzmir'e çok ciddi yatırımlar yapılacağını, bu konuda her tÜrlÜ desteği vereceklerini de sözlerine ekledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tıp FakÜltesi Dekanı EyÜp Hazan, 2012-2013 akademik yılına yaklaşık 70 öğretim Üyesi ve 60 öğrenci ile başlamaya hazırlandıklarını söyledi. İzmir Üniversitesi Tıp FakÜltesi'nin deneyimli, dinamik ve aktif bir öğretim kadrosuna sahip olduğu dile getiren Hazan, sözlerini şöyle sÜrdÜrdÜ:
"Uluslararası dÜzeyde tıp eğitimi veren hastanemizde en Üst dÜzeyde sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Özellikle mezuniyet sonrası eğitim ile asistan ve uzman hekim yetiştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Gelecek yıllar için İzmir Üniversitesi Tıp FakÜltesi'nin önemli bir çekim merkezi haline gelip tercih edilen fakÜlteler arasında yer almasını istiyoruz. Ege bölgesinin en bÜyÜk ve donanımlı hastanesinde eğitim ve hizmetin de en iyisini vermek hedefimiz."

TÜrkiye'nin en donanımlı, geleceğin organ nakli merkezi olacak hastanesinde Tıp FakÜltesi eğitimi ile yeni bir döneme girildiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekimi Op. Dr. Zafer Beken, "Medical Park İzmir Hastanesi'nin eğitimin de merkezi olmasını istiyoruz" diye konuştu.

Toplumun içinde bulunduğu çağı bilgi çağı olarak nitelendiren Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş konuşmasında, artık çok fazla bilgi olduğunu ve bunların içinden doğru olanı çekip çıkaracak bireyleri yetiştirmenin önemli olduğunu vurguladı. Potansiyel olarak çok bÜyÜk olanaklara sahip olunduğunu da belirten Rektör Erciyeş sözlerini şöyle sÜrdÜrdÜ:
"Kişileri mesleklerinde doğru ve etkin eğitmek, araştırma ve geliştirme çalışmalarında öncÜ olmak ve içinde bulunduğumuz toplum ve dÜnyanın sorunlarına uzak durmamak Üniversitelerin evrensel anlamda öncelikli görevleri arasında yer alıyor. Bunları yapmadan kalkınmamız mÜmkÜn değil" diye konuştu. Erciyeş ayrıca, Tıp FakÜltesi'nin 30 yabancı öğrenci kontenjanı bulunduğunu ve bu kontenjana önemli talep beklediklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda, Tıp FakÜltesi'ne ek olarak İzmir Üniversitesi'nde yeni yılda eğitim verilecek tÜm bölÜmler tanıtıldı. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans eğitiminin yanı sıra Ege Üniversitesi ortaklığında Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri Ortak Doktora Programı ve Sağlık Hukuku YÜksek Lisans Programı'nın da eğitime başlayacağı bilgisinin paylaşıldığı toplantıda İzmir Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk FakÜltesi Dekanı Prof. Dr. Merdan Hekimoğlu da söz aldı. TÜrkiye'de sadece bir vakıf Üniversitesinde Sağlık Hukuku YÜksek Lisans Programı olduğuna dikkat çeken Hekimoğlu, İzmir Üniversitesi'nin bu konuda önemli bir hizmeti yerine getireceğini ifade etti. Hekimoğlu programın, sağlık çalışanlarına hukuki donanım kazandıracağını söyledi.

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top