Kimse Duymasın

SON DAKİKA

ALSANCAK'TA KARŞI ÇIK, ŞİRİNYER'DE YAP. OLMAZ BÖYLE ŞEY!..

İzmir Büyükşehir ile Buca Belediyesi arasında Şirinyer Parkının yenilenmesini öngören protoktol imzalandı..

ALSANCAK'TA KARŞI ÇIK, ŞİRİNYER'DE YAP. OLMAZ BÖYLE ŞEY!..

BÜyÜkşehir ile Buca Belediyesi arasında Şirinyer Parkının yenilenmesini öngören protoktol imzalandı. Alana AVM yapılacak iddialarına sinirlenen Aziz Kocaoğlu, “Alsancakta karşı çık, bangır bangır bağır; gel buraya Bucanın göbeğine AVM yap. Olacak iş mi bu?” dedi

BÜyÜkşehir Belediyesi, Buca Şirinyer Parkındaki 64 bin 600 metrekarelik alanı yeni bir cazibe merkezi haline dönÜştÜrecek proje için Buca Belediyesi ile protokol imzaladı. MÜlkiyeti BÜyÜkşehir ile Buca Belediyesine ait olan alana ilişkin protokole BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı imza koydu.

İmza töreninde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, kentin bÜtÜn ilçelerinde olduğu gibi Bucada da belediye mÜlklerinin, meydanların, parkların azlığından dolayı “bir koyundan iki Üç post çıkarır” gibi, bir alana birkaç fonsiyon yÜkleyerek iş yapmaya çalıştıklarını hatırlattı. Kamu alanlarının, devlet kurumlarının, bakanlıklarının, bölge mÜdÜrlÜklerinin elindeki binaların, çarpık bÜyÜyen kentlerin bir daha elde edemeyecekleri değerleri olduğunu ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Buraların satılmasının zaten sıkışık olan kentlerde daha da sıkışıklığa neden olacağını biliyoruz. Bunun mÜcadelesini hep birlikte veriyoruz. Bu 81 bin metrekarelik alan, Ege Üniversitesinden sonra en bÜyÜk kampÜs olan Tınaztepe KampÜsÜ ve öğrencilerimizin buluşma alanı olacak. Üniversite öğrencilerini Bucada tutacağız. Bir zamanlar Ege Üniversitesi öğrencileri Alsancaka, başka yerlere gidiyorlardı. Sonra KÜçÜkpark cazibe merkezi olunca orada kaldılar. KÜçÜkpark o kadar bÜyÜdÜ ki, gençlerin kalabalığından yoğunluk arttı ve halkın şikayeti başladı. KÜçÜkpark ve Bornovada özellikle yiyecek, içeçek sektörÜ, kafeler ciddi paralar kazanmaya başladı, ekonomi hareketlendi. Şirinyer Parkını da böyle bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi.

Şirinyer İstasyonundan inip Bucanın içine dağılmak isteyenler için aktarma merkezi yapacaklarını belirten Başkan Kocaoğlu, “Yine buraya 6 bin 900 metrekarelik pazar alanı, otopark, kÜltÜr merkezi, cep sineması yapıyoruz. Geçmişten gelen kafe olabilecek, bir metrekare alan arttırmadan da belediye tarafından kiraya verilecek dÜkkanlar yapıyoruz. ‘Bu dÜkkanları yapma, belediyenin gelirleri olmasın diyebilirsiniz. Ama bunun AVM ile uzaktan yakından alakası yok. Alsancakta karşı çık; bangır bangır bağır; gel buraya Bucanın göbeğine AVM yap. Olacak iş mi bu? Kim gÜneşi balçıkla sıvamaya çalışır? Bu manipÜlasyonlar, dedikodular, dedim dediler, memlekete, kente zarar veriyor. Benim ağzımdan, benim sesimden duymadan bir şeye inanmayın. GözÜnÜzle görmediğinize inanmayın” diye konuştu.

“Kurda kuşa yem etmeyiz”

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ise göreve geldiği gÜnden beri pazaryarleri için çalıştıklarını kaydetti. Betontaş ve Kuruçeşme pazaryerlerini İzmire kazandırdıklarını belirten Tatı, “Sırada Yıldız, Gediz ve Adatepe projeleri var. Şirinyer de olacak. Halkımızın memnuniyet oranı çok yÜksek. Kişi başına olan 1.75 metrekare olan yeşil alanı, 4 metrekareye çıkardık, görev sÜremizin sonuna kadar 5 metrekareye çıkartacağız” dedi. Start alan Hasanağa Bahçesi projesinin Bucalıların beklediği bir proje olduğunu söyleyen Tatı, “YörÜk Ali Efe rekreasyon alanı da yapılacak. YÜzme havuzumuzun temelini attık, 6-7 içinde hizmete alacağız. Bir de bizim belediyemizin yÜkÜnÜ alacak olan çok amaçlı hizmet binası yapacağız. Kasaplar Meydanındaki çalışmalar da sona geldi, kamulaştırma bitti. Özellikle İZSU vasıtasıyla yağmursuyu kanalları ve birçok alanda çalışmaları bitirdik. Bundan sonra Bucada su basması olayı yaşanmayacak. Belediyecilikte yeraltına yatırım yapmak görÜlen bir şey değil. Biz bunu da yapıyoruz. Pazaryerimiz modern olacak. İçinde çok çeşitli yerler var” diye konuştu.

Bucanın bir AVM ihtiyacı olduğunu söyleyen Tatı, sözlerini şöyle sÜrdÜrdÜ:

“Şehir içinde AVMye ihtiyaç yok. KÜçÜk esnafımızı korumak istiyoruz. Bunun siyasetini yapmak isteyen varsa gidelim, ormanlık alana yapalım. Şehir merkezini ne AVMye ne de kurda kuşa yem etmeyiz. Herkesin içi rahat olsun.”
 

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top