Kimse Duymasın

SON DAKİKA

RUS KIZLAR TÜRK GELİNLİKLERİ İLE DÜNYAEVİNE GİRECEK

Rusya ve Azarbeycandan 7 ithalatçı firmaTürk gelinliklerine hayran kaldı..

RUS KIZLAR TÜRK GELİNLİKLERİ İLE DÜNYAEVİNE GİRECEK

Avrupanın en bÜyÜk Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı olan IF Wedding Fashion İzmir, Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarına Ekonomi Bakanlığı KoordinatörlÜğÜnde, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından dÜzenlenen “Gelinlik Alım Heyeti Organizasyonu”na Rusya ve Azarbeycandan 7 ithalatçı firma katıldı. 20 TÜrk gelinlik, abiye ve damatlık Üreticisi firma ithalatçılarla 200Ün Üzerinde ikili iş görÜşmeleri yaptı.
Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, IF Wedding Fashion İzmir, 7. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarına yönelik dÜzenlenen “Gelinlik Alım Heyeti”nde Rusya ve Azerbaycandan önemli ithalatçıları ağırlıyor.
TÜrk gelinlik sektörÜnÜn Rusya ve Azerbaycana ihracatını arttırmak istediklerini belirten Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre KızılgÜneşler, özellikle Rusyanın sektör açısından hedef Pazar konumunda olduğunu kaydetti.
IF Wedding Fashion İzmir, Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında 5. Kez “Gelinlik Alım Heyeti” dÜzenlediklerini ifade eden KızılgÜneşler, “Geçtiğimiz yıllarda yoğun olarak ÜrdÜn, Tunus, Fas, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrailden alıcıları ağırladık ve TÜrk gelinlik sektörÜ bu alım heyetleri sayesinde bu Ülkelere ihracatta ciddi sıçrama gösterdi. Bu yılki organizasyona Rusya ve Azerbaycandan 7 alıcı katıldı. Gelinlik, abiye ve damatlık Üretimi yapan 20 ihracatçı firmamız 200Ün Üzerinde ikili görÜşmeler yapacak ve bu Ülkelere ihracatımızda sıçrama olacak” şeklinde konuştu.
“Alım Heyeti Organizasyonu” ile ithalatçılarla tanışan ihracatçı firmaların ikinci aşamada, ithalatçı firmaları IF Wedding Fashion İzmir, Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarında standlarında daha sonrasında ise fabrikalarında ağırlayacağını anlatan KızılgÜneşler, “Alım Heyeti Organizasyonu”nun ilk temasın sağlanması açısından çok önemli olduğunu vurguladı.
TÜrkiyede gelinlik ve damatlık Üretiminin merkezinin tartışmasız İzmir olduğunu kaydeden KızılgÜneşler şöyle devam etti: “Yakın zamana kadar yurtiçi Üretime odaklanan gelinlik sektörÜ IF Wedding Fuarı gibi öncÜ girişimler ile ihracat kapılarını zorlamaya başladı. İZFAŞ ve Ege Giyim Sanayicileri Derneğinin başarılı çalışmalarıyla IF Wedding Fuarı ciddi bir gelişim gösterdi. Gelinlik ihracatı hazırgiyim ve konfeksiyon ihracatımız açısından gelişime açık. Amacımız, gelinlik, damatlık Üretiminde lider konumda olan İzmirin ihracatta da lider konuma gelmesini sağlamak.”
KAYIT SORUNU EHKİBİN GAYRETLERİYLE ÇÖZÜLDÜ
Gelinlik ihracatı ile ilgili gÜmrÜk tarife istatistik pozisyonu (GTİP) numarası olmadığı için gelinlik ihracatı ile ilgili veriler sağlıklı olarak kayda alınamıyordu. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin gayretleriyle Ekonomi Bakanlığı ve GÜmrÜk ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde gelinlik ihracatı ile ilgili GTİP numarası tanımlandı. Bakanlar Kurulunun 2012/4074 sayılı kararı ile 30 Aralık 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak 01.01.2013 tarihinden itibaren yÜrÜrlÜğe giren yeni uygulama sonrasında gelinlik ihracatı ile ilgili kayıtlar daha sağlıklı olarak tutulabilecek, gerek pazar dağılımının analizi gerekse ihracatta yeni hedeflerimiz için önemli bir veri kaynağı oluşturacaktır. 
 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top