Kimse Duymasın

SON DAKİKA

BAŞKAN SINDIR BM LİDERLER ZİRVESİNDE...

Bornova Belediye Başkanı Sındır BM liderler zirvesinde Türkiyeyi temsil etti.

BAŞKAN SINDIR BM LİDERLER ZİRVESİNDE...

2013 BM KÜresel İlkeler Sözleşmesi Liderler Zirvesine davetli olarak katılan Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır  dÜnya liderleri ile biraraya geldi. BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon gibi çok sayıda yönetici ile şahsen tanışma fırsatı bulan Sındır, “Başta BM fonları olmak Üzere pek çok fırsattan yararlanma açısından Bornova ve İzmir lehine ciddi bir avantajımız oluştu. Bu avantajları önÜmÜzdeki sÜreçte kullanacağız” dedi.
Önceki yıl Birleşmiş Milletler(BM) KÜresel İlkeler Sözleşmesine imza atan Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Sındır TÜrkiye ve İzmire bÜyÜk bir gurur yaşattı. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon başkanlığında gerçekleştirilen 2013 BM KÜresel İlkeler Sözleşmesi Liderler Zirvesine davetli olarak katılan Sındır Ülkemizi ve yerel yönetimlerimizi temsil etti.  Kurumsal sÜrdÜrÜlebilirlik için yeni kÜresel mimariyi ortaya çıkarmak amacıyla ‘Daha İyi bir DÜnyanın Mimarları önde gelen yöneticilerle sivil toplum, hÜkÜmet ve BMdeki liderleri bir araya geldi.
ABDnin NewYork kentindeki zirve 19 EylÜlde liderlerin buluşması ile başladı. BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, 20 EylÜlde Grand Hyatt New Yorkda Liderler Zirvesinin resmi açılışını yaptı. Genel ve yÜrÜtme çalışma oturumları boyunca, Zirve 2015e kadar devam edecek olan kurumsal sÜrdÜrÜlebilirlik mimarisinin kalkınması ve uygulaması konusunda katılımcıların katkılarına imkan sundu.

2008den beri, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moonun başkanlığında toplanan forumların bu yılki oturum temaları;  Genç İstihdamı, Eğitim, Kadınların GÜçlenmesi, Yenilikçi Finansman oldu. Bornova Belediye Başkanı Prof Dr. Kamil Okyay Sındır oturumlarda Devlet ya da HÜkÜmet Başkanlarının da aralarında bulunduğu dÜnyanın dört bir yanından Üst dÜzey yöneteciler ile biraraya geldi. BMnin kuruluşundan itibaren tÜm dÜnya insanları için ortak, gÜvenli ve sÜrdÜrÜlebilir bir geleceği elde etmek için çalıştığını hatırlatan Başkan Sındır, “Hepimiz için en iyi gelecek herkesin eylemini gerektiriyor. Kuruluşlar için giderek daha açık hale gelen çevresel, sosyal ve ekonomik zorluklara yönelik öneriler, her zamankinden daha acildir. Bu doğrultuda kÜresel mimari içerisinde sÜrdÜrÜlebilirlik çabalarının sıraya koyulması ve ölçÜlendirilmesi, aynı zamanda bÜyÜk ölçÜde ortaklık yapılması gerekmektedir. 2013 BM KÜresel İlkeler Sözleşmesi bu yeni kÜresel mimariyi ortaya koyacak;  işletme katılımcılarının ve ana paydaşların 2015 ve sonrasının gelişimine ve uygulanmasına dahil olarak yeni bir sÜreç başlattı” dedi.

DÜnyanın geleceği için bu kadar önem taşıyan ve devlet ve hÜkÜmet başkanları dÜzeyinde katılımların olduğu  BM toplantısında TÜrkiyeyi temsil etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Sındır şöyle konuştu: “Başta BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon olmak Üzere çok sayıda yönetci ile şahsen tanışma fırsatı buldum. Başta BM fonları olmak Üzere pek çok fırsattan yararlanma açısından Bornova ve İzmir lehine ciddi bir avantajımız oluştu. Bu avantajiları önÜmÜzdeki sÜreçte kullanacağız.”
 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top