Kimse Duymasın

SON DAKİKA

ÇALIŞMALAR TEMİZ BİR ALİAĞA İÇİN

3 yıldır œcaddeleri ve sokakları temiz bir Aliağa prensibiyle çalışan ve ilçeyi 10 ayrı bölgeye ayırarak ve 80 kişilik ekibiyle titiz bir çalışma yürüten Aliağa Belediyesi temizlik işleri ekibi rutin çöp toplamanın yanında kurduğu mobilize ekiplerle çöp konteynırlarını düzenli olarak kontrol ediyor, tamir ve bakımını yapıyor. Düzenli olarak konteynırları dezenfekte eden ekip eskiyenleri de yenisiyle değiştiriyor..

ÇALIŞMALAR TEMİZ BİR ALİAĞA İÇİN

GÜnlÜk ortalama 62 Bin 500 kg çöp toplayarak Aliağanın temiz kalmasını sağlayan Aliağa Belediyesi ekipleri kent merkezi, helvacı, tÜm köyler, fabrikalar bölgesi ve Şakran Cezaevinde olmak Üzere toplam 3 Bin 52 adet çöp konteynırına gözÜ gibi bakıyor. Mobilize ekibi ile dÜzenli olarak kontrol edilen konteynırlarda görÜlen arızalar öncelikle yerinde giderilme yoluna gidiliyor. Yerinde giderilemeyen arızalar ise temizlik işleri atölyesinde tamir bakımı yapılıyor ve onarılıyor, yanı sıra ömrÜnÜ tamamlayan çöp konteynırları yenileriyle değiştiriliyor, ayrıca periyodik olarak dezenfekte ediliyor.

3 Bin 52 adet çöp konteynırı ile çöpÜn yÜkÜnÜ çeken Aliağa Belediyesi temizlik işleri ekibi konteynır olmayan ana arterlere zamansız bırakılan çöpleri de ring seferi modeliyle toplayarak görÜntÜ kirliliği, koku oluşması ve sokak hayvanlarının çöpÜ dağıtması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara engel oluyor.

“EN İYİ TEMİZLİK HİÇ KİRLETMEMEKTİR, ANLAYIŞINI BENİMSEMELİYİZ”

Aliağa genelinde gÜnlÜk kişi başı ortalama 1 kilogramlık çöp Üretildiğini, oranın Ülke ortalaması ile aynı seviyede olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “ Toplum sağlığı açısından son derece önem arz eden çöplerin toplanması konusunda azami hassasiyet gösteriyoruz. Çöplerin atıldığı konteynırlara da sÜrekli bakım yapıyoruz. DÜzenli olarak tamir bakım, onarım yapıyor ve temizliyoruz. Çalışanlarımız kentimizin 7 gÜn 24 saat temiz kalması için çalışıyor. NÜfusun artışına bağlı olarak yeni konteynırlar ilave ediyoruz, yeni çözÜmler Üretiyoruz. Şakran Cezaevinin hizmete girmesiyle gÜnlÜk 200 konteynır yÜkÜmÜz arttı. NÜfusumuz artıyor, hizmet alanımız genişliyor biz de buna paralel olarak yeni ekipmanlar, yeni araç gereç ilave ederek en iyi hizmeti verme gayretindeyiz. Temiz bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı ve hepimize ayrı ayrı sorumluluk dÜşÜyor. Kentimize sahip çıkmak, sokağımızı temiz tutmak hepimizin görevi. ‘En iyi temizlik hiç kirletmemektir prensibini benimseyerek kentimizi çok daha temiz tutabiliriz.” dedi.

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top