Kimse Duymasın

SON DAKİKA

ÇİNDE DEV TÜRKİYE TANITIMI

œAir Hostesses New Discovery isimli programda Türkiyeyi tanıtan 6 bölüm yayınlanacak..

ÇİNDE DEV TÜRKİYE TANITIMI

Yıllık yolcu sayısı 80 milyonu aşan ve dÜnyanın en bÜyÜk havayollarından olan China Southern Havayolları ile China Central Television (CCTV)nın dijital kanalı CCTV Discovery Journey Channel arasında oluşturulan işbirliği çerçevesinde, iki firmanın kurduğu ortaklıkça hazırlanan “Air Hostesses New Discovery” isimli programda TÜrkiyeyi tanıtan 6 bölÜm yayınlanacak. Ayrıca, China Southern Havayolları uçuşlarında bu bölÜmleri yayınlayacak.
“Air Hostesses New Discovery” program ekibi İzmir, Aydın, Denizli, Burdur, Efes, Çeşmede 6 bölÜmlÜk çekim gerçekleştirdi. Ekonomi Bakanlığı Koordinasyonu ve TÜrkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda yÜrÜtÜlen çalışmalarda, Ege Maden İhracatçıları Birliği mermer tanıtımı yaparken, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği kuru incir, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği zeytinyağı, Fındık Tanıtım Grubu fındık bölgelerinde çekimlerde CCTV Discovery Journey Channel ekiplerine eşlik etti. Ayrıca, Deri Tanıtım Grubuda TÜrk deri sektörÜ ile ilgili çekimleri koordine etti.
TÜrkiyenin 2013 yılında Ocak – EylÜl döneminde yaptığı 3 milyar 803 milyon dolarlık maden ihracatının 1 milyar 875 milyon dolarlık diliminin Çin Halk Cumhuriyetine yapıldığını anlatan Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Erdinç, TÜrkiyenin aynı dönemde Çine toplam ihracatının ise 2 milyar 670 milyon dolar olduğunu, madencilik sektörÜnÜn TÜrkiyenin Çine yaptığı ihracatın yÜzde 70ini tek başına yaptığını söyledi.
TÜrk madencilik sektörÜ için vazgeçilmez ihracat pazarı  konumundaki Çinde TÜrkiyenin ve TÜrk madencilik sektörÜnÜn tanıtımının yapıldığı programa bÜyÜk önem verdiklerini anlatan Erdinç, “Çine ihracatımız arttığı gibi ortalama ihraç fiyatımızda artıyor. 2012 yılının ilk dokuz aylık döneminde Çine 553 milyon dolarlık doğaltaş ihraç etmişken, 2013 yılının aynı döneminde yÜzde 32lik artışla 728 milyon dolara ulaştık. Yılın son çeyreğinde yapacağımız ihracatla 1 milyar doları aşmayı hedefliyoruz. 2023 yılında TÜrkiyenin 7 milyar dolarlık doğaltaş ihracat hedefinde Çinin 4 milyar dolarlık katkı koymasını bekliyoruz” diye konuştu.
“Air Hostesses New Discovery” Programında TÜrkiyenin tanıtılmasında TÜrkiyenin Pekin Ticaret MÜşaviri Serah Kekeçin girişimlerinin çok önemli olduğunu bu nedenle Kekeçe teşekkÜr ettiklerini kaydeden Erdinç, programın içeriği ile ilgili şu bilgileri verdi; “Program kapsamında, China Southern Havayolları hostesinin sunumunda, 5-6 önemli şehirde, 6 gÜn boyunca yapılan çekimler yayınlanacak. Söz konusu bölgenin tarihini, mutfağını, kÜltÜrÜnÜ ve temel ÜrÜnlerini içeren tanıtıcı çekimler sunuluyor. Program için TÜrkiyenin en önemli doğaltaş bölgeleri Denizli, Burdur, Antalyada mermer ocaklarında ve mermer fabrikalarında çekimler yapıldı. Bu çekimlerde programda geniş şekilde yer alacak. Çekimlerin 25 Aralıkda CCTVde yayınlanması planlanıyor. Program kapsamında; Efes, Çeşme, Denizli, Burdur, Antalya illeri tarihi ve kÜltÜrel mekanlarında da çekimler yapıldı.”

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top