Kimse Duymasın

SON DAKİKA

İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN KUZEY'E HİZMET ÜSLERİ...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni yasayla bağlanan ilçelere daha hızlı hizmet götürebilmek için kentin üç farklı noktasında œhizmet üsleri kurmayı planlıyor..

İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN KUZEY'E HİZMET ÜSLERİ...

 İlk adımın atılacağı Kuzey bölgesi için sabah erken saatlerinde yer tesbiti yapan Başkan Kocaoğlu, “Fen işleri, zabıta, çevre sağlığı, İZSU ve İZBETONun şantiye olanakları ve iş makinelerinin hepsinin olacağı, bölge mÜdÜrlÜğÜ diyebileceğimiz sistem kurmak istiyoruz” dedi.

İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi, BÜtÜnşehir Yasası ile birlikte bağlanacak yeni ilçelere daha hızlı hizmet götÜrebilmek için harekete geçti. İzmirin Kuzey bölgesinde, bÜrokratları ve Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz ile birlikte sabah erken saatlerde inceleme yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, bölgede tÜm birimlerin yer alacağı ayrı bir merkez oluşturmak için çalışmalarını hızlandırdı.

İzmir merkezden yeni bağlanan tÜm ilçelere hizmet götÜrmenin çok zor olacağını ve ciddi zaman kayıplarına yol açacağını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, “Yasa hazırlıklarıyla birlikte çalışmalara başladık. Sınırlar bÜyÜyÜnce de, bölge konuşlanması projesi için dÜğmeye bastık. Umuyorum yeni bağlanan yerlerde de, tıpkı 2004te bağlanan beldelerde olduğu gibi, hızlı bir çalışma yapar, belediyecilik anlamında hizmet ve ihtiyaçlarını tespit eder ve hızlı hareket ederek yaşam koşullarını ve ekonomisini daha da geliştiririz” diye konuştu.

Kuzey bölgesinde Çaltılıdere Mevkiinde köy tÜzel kişiliğine ait bir alan belirlediklerini ifade eden BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “Şu anda taş ocaklarının bulunduğu bölgede arazilere baktık. Bizim için de uygun olan bir yeri hemen hemen tespit ettik. Bu sadece ön inceleme; planlama gerekli araştırmaları yapacak. Burada konuşlanıp Bergama, Dikili, Kınık, Aliağa ve bağlı beldeler ile belki Foça ve Menemenin bir kısmına kadar hizmet götÜrebileceğiz. Fen işleri, zabıta, çevre sağlığı, İZSUnun bÜtÜn birimleri, İZBETONun asfalt ve beton şantiyelerinin, iş makinelerinin hepsinin olacağı, bölge mÜdÜrlÜğÜ diyebileceğimiz sistem kurmak istiyoruz. BÜyÜkşehir Belediyesinin bÜtÜn birimlerini buralarda mÜkemmel şekilde konuşlandırmadan, bu bölgelere sağlıklı hizmet vermemiz mÜmkÜn değil” diye konuştu.

Yeni çıkan yasayla köy ve Milli Emlak arazilerinin tahsis edilmesinin Başbakana bağlandığını belirten Başkan Kocaoğlu, “Onay aldığımızda çalışmalara hemen başlamak istiyoruz. Aksi taktirde, İzmir merkezden, Bornovadaki şantiyelerimizden bu bölgelere asfalt dökmemiz, hizmet etmemiz çok zor olacak” dedi.

Kuzeyin yanı sıra, KÜçÜk Menderes Havzasında da tÜm birimlerin yer alacağı bir “hizmet ÜssÜ” kurmak için yer arayışlarının sÜrdÜğÜnÜ söyleyen Başkan Kocaoğlu, Yarımada bölgesine ise nÜfus göz önÜnde bulundurulduğunda daha kÜçÜk bir yapılandırmanın yetebileceğini kaydetti. Başkan Kocaoğlu, yakın olmasından dolayı Kemalpaşa bölgesine Bornovadaki şantiyelerden hizmet götÜrÜleceğini bildirdi.


 

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top