Kimse Duymasın

SON DAKİKA

İZMİRLİ BAŞKANLARDAN CUMHURİYET MANİFESTOSU...

İzmirin ilçe belediye başkanları, Türkiye Cumhuriyetinin 90. kuruluş yıldönümü için œkarnavalı andıran bir kutlama programı hazırladı..

İZMİRLİ BAŞKANLARDAN CUMHURİYET MANİFESTOSU...

BÜyÜkşehir Belediyesinin öncÜlÜğÜnde bir araya gelen İzmirin ilçe belediye başkanları, TÜrkiye Cumhuriyetinin 90. kuruluş yıldönÜmÜ için “karnavalı andıran” bir kutlama programı hazırladı. Bayram öncesinde bir araya gelen başkanlar, peşpeşe yaptıkları açıklamalarla Cumhuriyete sahip çıkan önemli mesajlar verdi.

İzmirde bu yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ortak gerçekleştireceği programlarla çok daha bÜyÜk bir katılım ve coşkuya sahne olacak. BÜyÜkşehir Belediyesi öncÜlÜğÜnde gerçekleşecek etkinliklere birçok ilçe belediyesi de katkıda bulunacak. TÜrkiye Cumhuriyetinin 90. kuruluş yıldönÜmÜ etkinlikleri kapsamında 29 Ekim akşamı İzmirde dÜzenlenecek etkinlikler Tarihi Havagazı Fabrikasında dÜzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. İzmir BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlunun ev sahipliğindeki toplantıya 23 ilçenin belediye başkanı katıldı.

Her yerde konser, her yerde kutlama
9 EylÜlde tÜm Körfeze yayılan kutlamaların bÜyÜk ses getirdiğini, bu kez aynı duyarlılıkla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını bir şölen havasında kutlamak istediklerini söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, şöyle devam etti: “Hem tepelerden, hem Kordondan izlenecek havai fişek gösterileriyle coşkulu bir bayram kutlamayı dÜşÜnÜyoruz. Kıyı şeridimizde hemen her ilçemizde konser var. Cumhuriyet Meydanında tÜm belediye başkanlarımızla beraber fener alayı eşliğinde yÜrÜyeceğiz. Cumhuriyet Bayramını 50 kilometre civarında bir şeritte kutlayacağız. Herkes en çok ilgi duyduğu sanatçının konserini izlemeye gidebilecek. İzmirde sahillerde bÜyÜk bir bayram coşkusu yaşanacak. Cumhuriyetin 90. yılını belediye başkanlarımızın ve hemşehrilerimizin desteğiyle iz bırakacak şekilde kutlamayı hedefliyoruz.”

“İzmiri geri götÜremezsiniz mesajı”
Önemli bir sÜreç yaşandığını da vurgulayan Başkan Kocaoğlu şunları kaydetti: “Biz Cumhuriyete, AtatÜrk ilke ve inkılaplarına, laikliğe, dolayısıyla Cumhuriyetin getirdiği demokrasiye, özgÜlÜklere, hoşgörÜye, beraberliğe sahip çıkmak durumundayız. Son dönemde Cumhuriyetin temel ilkeleri ve demokrasiyle, hukuk devletiyle ilgili sıkıntıların yaşandığı bir realite. Bu realiteye, bu kötÜ gidişe dur demek ve İzmiri korumak için elimizden geleni yapıyoruz. 9 EylÜlde olduğu gibi 29 Ekimde de meydanlarda tÜm hemşehrilerimle yÜksek bir katılımla bu gidişe İzmirden ‘dur diyeceğiz. ‘İzmiri geri götÜremezsiniz mesajını ileteceğiz.”

Belediye başkanlarından mesaj:

Toplantıya katılan ilçe belediye başkanları ise dÜzenlenecek etkinlikler hakkındaki görÜşlerini şöyle dile getirdi:

Tahir Şahin (Menemen Belediye Başkanı):
BÜyÜkşehir Belediye Başkanımızın liderliğinde Cumhuriyet Bayramını tÜm İzmirli hemşehrilerimizle kutlayacağız. AtatÜrkÜn Ülkemize armağan ettiği bu rejime sahip çıkma konusunda T.C. vatandaşı olarak kendimi zorunlu hissediyorum. Bu coşkuya ortak olmak boynumuzun borcu.

Yusuf Altıparmak (Dikili Belediye Başkanı):
Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun. Cumhuriyet bizim yaşam tarzımızdır. Biz de bu etkinliklerde bulunmaktan gururluyuz.

Ömer Turgut Oğuz (Aliağa Belediye Başkanı):
Biz de bu coşkuya ve onura elimizden geldiği kadar katkı koyacağız.

Selçuk Karaosmanoğlu (Urla Belediye Başkanı):
Birlik beraberlik içinde bÜtÜn belediye başkanlarımızla BÜyÜkşehir Belediyesinin etkinliğinde bulunmaktan gurur duyuyoruz.

Gökhan Demirağ (Foça Belediye Başkanı):
Herkesin cumhuriyet sahip çıkması gerekiyor

Vefa ÜlgÜr (Selçuk Belediye Başkanı):
Çok önemli bir organizasyon için bir araya geldik. Cumhuriyetin değerleri çeşitli şekillerde esnetilmeye çalışılıyor. Ama bu genç cumhuriyetin önÜ açık ve onun değerleri için çalışmaktan onur duyuyorum.

İsmet Korkmaz (Kiraz Belediye Başkanı):
Bu dönemde her zamankinden daha duyarlı davranmak zorundayız. Bu seneki Cumhuriyet Bayramını daha coşkulu kutlayacağız.

Ercan Tatı (Buca Belediye Başkanı):
Şu an içinde bulunduğumuz konjonktÜr İzmirden TÜrkiye bir ses vermeyi gerektiriyor. İzmirden TÜrkiyeye Cumhuriyet Bayramının nasıl kutlanması gerektiğini göstereceğiz.

Hasan Karabağ (Bayraklı Belediye Başkanı):
9 EylÜlde yaptığımız ortak kutlama hem seyir, hem de birlikteliği ifade etme anlamında çok başarılı oldu. 29 Ekimde bu birlikteliği devam ettiriyoruz.

Rıdvan Karakayalı (Kemalpaşa Belediye Başkanı):
Kemalpaşada Cumhuriyet Bayramını en iyi şekilde kutlayacağımızdan kimsenin şÜphesi olmasın. İzmirdeki kutlamaların tÜm TÜrkiyeye örnek olacağına inanıyorum.

AbdÜl Batur (Narlıdere Belediye Başkanı)
İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi önderliğinde İzmirdeki kutlamalarda birlik beraberlik içinde Cumhuriyete bağlılığımızı en gÜzel şekilde göstermenin gayreti içinde olacağız. Özellikle bu konjonktÜrde Ulu Önder AtatÜrkÜn emanet ettiği Cumhuriyete sahip çıkmak en önemli görevdir. BÜyÜkşehir Belediye Başkanıma bizi bu dayanışma ruhu içinde bir araya getirdiği için teşekkÜr ediyorum.

Metin Solak (Çiğli Belediye Başkanı):
Kemal AtatÜrkÜn imzasını Çiğliye binlerce kişinin katımıyla atacağız. Çiğli cumhuriyeti seviyor, İzmir cumhuriyeti seviyor.

Mehmet Ali Çalkaya (Balçova Belediye Başkanı)
29 Ekim 2013de sadece Cumhuriyeti kutlamayacağız. Onu korumak ve kollamak için bir araya gelip gÜç birliği oluşturmak zorundayız.

SÜleyman Vasfi ŞentÜrk (Beydağ Belediye Başkanı)
Hem şahsım, hem halkımla beraber Cumhuriyetin 90. yılını ilçemizde BÜyÜkşehir Belediyesiyle birlikte coşkuyla kutlayacağız.

Kamil Okyay Sındır (Bornova Belediye Başkanı):
İzmir Cumhuriyete, bayrağımıza, Mustafa Kemal AtatÜrke ve ilkelerine bağlılığını bir kez daha gösteriyor. Hepimizin Üzerine dÜşen görev bÜtÜn hemşehrilerimizin bu bayramı coşkuyla kutlamalarına imkan sağlamak. Bunu bir arada kardeşçe yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İzmirdeki bu birlikteliğin bÜtÜn yurt çapında gerçekleşmesi en bÜyÜk dileğimiz. Buna imkan sağlayan BÜyÜkşehir Belediye Başkanımıza şÜkranlarımı sunuyorum.

Ergun ÖzgÜn (Menderes Belediye Başkanı):
Cumhuriyetin tÜm yurttaşlarımızla beraber kutlanmasına katkı koymak adına biz de bu etkinliklerde görev alacağız.

Mustafa İnce (GÜzelbahçe Belediye Başkanı):
BÜyÜkşehir Belediye Başkanımızın öncÜlÜğÜnde İzmirden TÜrkiyeye haykırıyoruz. Cumhuriyet için haykırıyoruz. Biz de GÜzelbahçeden havai fişeklerimizle destek vereceğiz.

Sıtkı KÜrÜm Karabağlar Belediye Başkanı:
Böyle bayramları kutlamak bizim için çok önemli biz de elimizden gelen katkıyı koyacağız. 28inde Üçyoldan Üçkuyulara kadar meşalelerle yÜrÜyeceğiz.

Bekir Keskin (Ödemiş Belediye Başkanı):
Cumhuriyet Bayramını kentimize yakışan bir şekilde kutlamamızı sağlayan İzmir BÜyÜkşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğluna teşekkÜr borçluyuz

İsmail Uygur (Torbalı Belediye Başkanı):
BÜyÜkşehir Belediyesi öncÜlÜğÜnde ilçe halkımızla birlikte Cumhuriyet Bayramını en gÜzel şekilde kutlayacağız. İzmirden önemli bir mesaj vereceğiz.

Halil İbrahim Şenol (Gaziemir Belediye Başkanı):
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının en yÜksek katılım ve coşkuyla kutlanması adına etkinliklere destek vermekten gurur duyuyorum. İzmire çok yakışacak.

HÜseyin Çalışkan (Karşıyaka Belediyesi Başkan Yardımcısı):
İktidarın resmi bayramları önemsizleştirme çabalarına karşı, İzmir bayramlarına daha çok sahip çıkıyor. Biz de Karşıyakalıları sahilde buluşmaya davet ediyoruz. Spor kulÜplerinin ve taraftarlarının katılımıyla İzmirde o gÜn tarihi bir görÜntÜ oluşacak.

Osman Kocaman (Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı):
Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıldönÜmÜnÜ Seferihisar olarak hem BÜyÜkşehir Belediyesine destek vererek hem kendi ilçemizde coşku içinde kutlayacağız.

İzmir böyle gece yaşamadı
Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı kapsamında 29 Ekim akşamı saat 20.00de Cumhuriyet Meydanından başlayan fener alayı yÜrÜyÜşÜ gerçekleştirilecek. YÜrÜyÜşe Başkan Aziz Kocaoğlunun yanı sıra tÜm ilçe belediye başkanları da katılacak.

Saatler 21.00i gösterdiğinde ise Karşıyaka Sahil, GÜndoğdu Meydanı, Konak İskele, Halil Rıfat Paşa, Göztepe Denizatı Heykeli, Narlıdere Sahil, Çiğli GÜzeltepe ve Çiğli Merkez, 75.Yıl Mahallesi Bayraklı, Bornova Evka 4, Kadifekale, Buca Şahintepesi ve Buca içi, Gaziemir Evka 7den aynı anda başlayan havai fişek gösterileri gerçekleştirilecek. 21.15den itibaren ise kentin kıyılarında konserler başlayacak. GÜndoğdu Meydanında Burcu GÜneş ve Edip Akbayram, İnciraltı Adalet Meydanında Selda Bağcan, Narlıdere Sahil Evlerinde Gripin, Bayraklı Turgut Özal Rekreasyon Alanında GÜlşen, Bostanlı Rekreasyon Alanında Şehnaz Sam ve Dolapdere Big Gang, Göztepe Denizatı Heykeli önÜnde ise Aegean Band sahne alacak.

Toplantıya kimler katıldı?
Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Selçuk Belediye Başkanı Vefa ÜlgÜr, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Dikili Belediye Başkanı Yusuf Altıparmak, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Narlıdere Belediye Başkanı AbdÜl Batur, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı KÜrÜm, GÜzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Menderes Belediye Başkanı Ergun ÖzgÜn, Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, Beydağ Belediye Başkanı SÜleyman Vasfi ŞentÜrk, Karşıyaka Belediyesi Başkan Yardımcısı HÜseyin Çalışkan, Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Kocaman,
 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top