Kimse Duymasın

SON DAKİKA

KOCAOĞLU: KEMERALTI'NA AVM OLMAYACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemeraltına alışveriş merkezi yapılacağı yönündeki söylemlere tepki gösterdi..

KOCAOĞLU: KEMERALTI'NA AVM OLMAYACAK

İzmir BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tarihi Havagazı Fabrikasında yapılan İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Toplantısında Kemeraltına alışveriş merkezi yapılacağı yönÜndeki söylemlere tepki gösterdi.

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulunun 39. toplantısı Tarihi Havagazı Fabrikasında gerçekleşti. Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, son bir ay içinde İzmirde yaşanan gelişmeleri kurul Üyeleriyle paylaştı. 400 milyon liralık yatırımla Gaziemirde kurulacak yeni fuar alanının 2 Marttaki temel atma törenine tÜm kurul Üyelerini davet eden Başkan Kocaoğlu, “BugÜne kadar tek kalemde çıktığımız en bÜyÜk ihale. İzmirin fuarcılık geleceğine ilişkin çok önemli bir yatırımın startını verecek olmaktan bÜyÜk mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Son gÜnlerde ‘Kemeraltına AVM yapılacak yapılacak şeklinde söylemlere de değinen Başkan Kocaoğlu, “Kemeraltını ayağa kaldırmak demek oraya AVM yapmak demek değildir. Kemeraltını eski gÜnlerine döndÜrmek, esnafın işini, aşını artırmak, daha çok insanın ve turistin gelmesini sağlamak istiyoruz. Bunun için Agorada kazılar yapıyor, Kadifakelede restorasyon çalışmaları yÜrÜtÜyor, Antik Roma Tiyatrosunu ortaya çıkarıyoruz. Kemeraltındaki hanları restore etmek için kurulan TARKEMe elimizden gelen desteği verdik” diye konuştu. İş hanlarının fiilen AVM olamayacağını da söyleyen Başkan Kocaoğlu, konuşmasını şöyle sÜrdÜrdÜ; “Kemeraltında 400 metrekare han yok. 200 sene önce yapılan hanlar 200-250 metrekare. Birileri öyle bir söylemle yola çıkarak Kemeraltı esnafının kulağına kar suyu kaçırıyor. Sonra Kemeraltının kalkınması, tescilli binaların restorasyonu, oraya fonksiyon yÜklenerek kalkınmasını amaçlayan çalışmalara bir nebze de olsa negatif unsur yÜklÜyor. Böyle bir şeyin olmadığını dÜnya alem biliyor” diye konuştu.

Son gÜnlerde basında yer alan İzmirin barış istemediği yönÜndeki haberlere de değinen Başkan Kocaoğlu, İzmirin barışın ve hoşgörÜnÜn kenti olduğunu ve bu yönÜnÜn de İzmirli hemşehrilerinden kaynaklandığının altını çizerek bu yakıştırmanın doğru olmadığını söyledi.

Toplantıda İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı FÜgen Selvitopu, Basmanedeki DÜnya Ticaret Merkezi Projesinin geldiği nokta ile ilgili kurul Üyelerine bilgi verdi. Daha sonra söz alan GÜçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, DTM Projesini hayata geçirmek istediklerini belirterek, “Yatırımcıyı da finansmanını da bulduk. Hem de TMSFnin satacağı değerin 3 katı değeri bularak... TMSF işini çözdÜkten sonra ben altına imza atıyorum ki, bu inşaatı 18 ayda bitiririz” şeklinde konuştu. Zorlu, planlama çalışmalarında çabaları nedeniyle İzmir BÜyÜkşehir Belediyesine de teşekkÜr etti.
 

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top