Kimse Duymasın

SON DAKİKA

KOCAOĞLU: YAŞANANLARIN ARKASINDA KİM VAR BİLİYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İEF'nın açılışı sırasında yaşananların şehre zarar verdiğini söyledi..

KOCAOĞLU: YAŞANANLARIN ARKASINDA KİM VAR BİLİYORUZ

İzmir BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 82. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)'nın açılışı sırasında yaşananların şehre zarar verdiğini söyledi. Gerginliği başlatan provokatörÜn, emniyet tarafından incelenerek ortaya çıkarılmasını istedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının ardından gazetecilerin, dÜn akşamki İEF açılış töreni sırasında yaşanan olaylara ilişkin sorularını cevaplayan Başkan Kocaoğlu, "Burada geçen sefer de ben kÜrsÜye gittim, dimdik durdum ve herkesi sÜkunete çağırdım. Bu sefer de yine aynı şeyi yaptım. Arkasından genel başkanımız da barış mesajı verdi ve bu işin yakışıksız olduğunu söyledi. Sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'dan da aynı genel başkanımız gibi, 'Bunlar yapılmaması gereken şeyler.' şeklinde bir konuşma, bir uyarı yapmasını gerçekten isterdim. Ona yakışırdı. TÜrkiye Cumhuriyeti'nin en önemli bakanlarından bir tanesine böyle, TÜrkiye'nin kalkınması için çok önem taşıyan, İzmir'in kalkınması için önem taşıyan bu fuarın açılışında böyle bir sağduyu çağrısı yapmasını isterdim. Orada gerçekten de ÜzÜldÜğÜmÜ ifade etmek istiyorum." dedi. Üç yıl önceki fuar açılışı sırasında da benzer bir durum yaşandığını, yine kÜrsÜye çıkarak sÜkuneti sağlamaya çalıştığını hatırlatan Kocaoğlu, bunların İzmir'e zarar verdiğinin altını çizdi. Kocaoğlu, "Üç sene önceki fuarda bir olay oldu ve o zamanki Sanayi Bakanımız'a karşı bir hareket yapılmıştı. Orada biz konuşmamızı da öne alarak çıktık, gerekli uyarıları yaptık ve kitleyi susturduk. Ondan sonra her fuar açılışında, bindirilmiş kıtalarla şov yapılmaya başlandı. Kimse ses çıkarmadı. Yaptılar şovlarını, gittiler. Bu sene de bir hazırlığımız, şeyimiz yok ama bu sene daha da abartılmış bir şekilde geldiler arkadaşlar. Tabii böyle bir şeyi uluslararası bir fuarın, 82 yıllık fuarın açılışında, 60 Ülkeden temsilcinin, bakanın, bakan yardımcısının, mÜsteşarın olduğu, TÜrkiye'nin yÜzakı, en eski fuarında böyle bir organizasyon yapmak, komplo yapmak sadece ve sadece onu yapanlara ve İzmir'e, İzmir kentine, İzmirliye zararlıdır." şeklinde konuştu.

Gerginliği başlatanın kimler olduğunu basın mensupları dahil olmak Üzere herkesin gördÜğÜnÜ söyleyen Kocaoğlu, "Şimdi bu fuar ne şu partinin ne bu partinin, ne şu grubun ne bu grubun şov yapma alanı değildir. Adı Üzerinde İzmir Enternasyonal Fuarı'dır. 82. kez kapılarını dÜnyaya açıyor. Yani insanlar eğer siyasetle uğraşıyorlarsa gerçekten siyasetten biraz nasip almışlarsa bunu algılamaları, anlamaları ve olgunluğu göstermeleri gerekiyor. Böyle şeylerin tetikleyerek yapılmasını ben şiddetle kınıyorum, hiçbir ayrım yapmadan ama dÜnkÜ olayda tetiği çeken, olayı başlatanın kim olduğunu siz basın mensupları, sonraki provokasyonu da kimlerin yaptığını, sizler de çok iyi biliyorsunuz." dedi.

İEF'nin hiçbir parti veya grubun gösteri alanı haline getirilemeyeceğini kaydeden Aziz Kocaoğlu, provokatörlerin bir an önce bulunarak açıklanmasını beklediklerini söyledi. Emniyetin de tedbir alarak bu tÜr olaylara sebebiyet vermemesi gerektiğini ifade ederek, "Emniyet de gerekli tedbiri benim görebildiğim kadarıyla almamıştır. Burada da yani bağırsınlar, çağırsınlar, serbest bırakılsınlar mantığı gÜdÜlmÜştÜr. Bunu da kesin ve kesin tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum." şeklinde konuştu. Bir daha bu tÜr durumlar yaşanmaması için tedbir alacaklarını kaydeden Başkan Kocaoğlu, "Yazıktır. Çok bÜyÜk hata yapılmıştır. Bundan sonra gerekli tedbirler alınır, bunlar halledilir. Aldığım zaman görÜrsÜnÜz tedbirimi. Yaşayacağız burada, o zaman görÜrsÜnÜz. Halkın gÜcÜnden ÜstÜn gÜç yoktur. Siz ne ve kim olursanız olun, nereden gelirseniz gelin, nereye giderseniz gidin, makamınız, mevkiniz, şöhretiniz ne olursa olsun, en bÜyÜk gÜç halkındır. Halk karar verecektir. Halk, bu tÜr provokasyonları önleyecektir." diye konuştu.
 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top