Kimse Duymasın

SON DAKİKA

MİDİLLİ TİCARET ODASI BAŞKANI, İZFAŞTA...

Egenin iki kıyısı fuarcılık noktasında işbirliği yapmak için bir araya geldi.

MİDİLLİ TİCARET ODASI BAŞKANI, İZFAŞTA...

Yunanistan Midilli Ticaret Odası Başkanı Bay Thrasivoulos Kalogridis, İZFAŞ Genel MÜdÜrÜ V. Mehmet Şakir ÖrsÜ ziyaret etti. Oda Başkanı Bay Thrasivoulos Kalogridis ve beraberindeki heyet ziyaret sonrası, 19 Mayıs Pazar gÜnÜ sona erecek OLIVTECH – 3. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarını gezdi.
Midilli Ticaret Odası Başkanını, İzmirde ve İZFAŞta konuk etmekten çok memnun olduklarını belirten İZFAŞ Genel MÜdÜrÜ V. Mehmet Şakir Örs, fuarcılık alanında işbirliğine açık olduklarını söyledi.
İzmir fuarcılığının önemi ile dÜzenlenen fuarlar hakkında bilgi veren Örs “İki komşu Ülkenin, Egenin iki yakasının insanları olarak uzun yıllardır diyalog içindeyiz ve birlikteyiz. Çok eski yıllarda TÜrkiyede, TÜrkiye Yunanistan Barış Dostluk Derneğini oluşturduk. Ben de onun Üyeleri arasındaydım. Derneğimizin kurucuları arasında artık aramızda bulunmayan Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal, Aziz Nesin gibi değerlerimizle Ege kıyılarından dostlarımız vardı. TÜrkiye ile Yunanistan arasında sıkıntıların yaşandığı en zor dönemde barışı ve dostluğu savunduk. 2000li yılların başlarında da İzmir kentinin kanaat önderleri ve İzmir iş alemi ile birlikte Ege kıyıları ekonomik zirvelerinde bulundum. Eski Dışişleri Bakanımız İsmail Cem ile o dönemki Yunanistan Dışişleri Başkanı Yorgo Papendreunun tarihsel buluşmasına bizzat katıldım. TÜrkiye Yunanistan ilişkileri ve dostluğu Üzerine iletişimci gözÜyle bir konuşma yaptım. Bu sÜreç o gÜnden bu yana çok mesafe alarak daha iyi noktalara ulaştı. Biz önÜmÜzdeki dönemde bu atılan tohumların daha çok yeşermesini, daha verimli ilişkilere dönÜşmesini arzu ediyoruz” dedi.
Midilli adasını bir turist olarak yıllar önce ziyaret ettiğini söyleyen Örs, “Özellikle adada en çok dikkatimi çeken olgu, zeytinciliğin çok gelişmiş olduğunu görmekti ve bu beni çok etkilemişti. Kıbrıs nedeniyle zaman zaman yaşanan sıkıntıların, önyargıların aşılması gerektiğini ve bunun ekonomik faaliyetlerimize, işbirliğine engel olmaması gerektiğini dÜşÜnÜyoruz. Bundan sonraki fuarlarımıza turizm, zeytinyağı fuarı gibi hem Midilli Ticaret Odası olarak hem de odanızın bÜnyesinde yer alan firmaların katılımlarını bekliyoruz. Ekonomide yaşanan zorlukların ancak böylesi atılımlar ve işbirliği ile çözÜlebileceğine inanıyoruz. Biz her tÜrlÜ desteğe, dayanışmaya olumlu yaklaşıyoruz. Midilli adasına ve diğer Ege adalarına, İzmir Fuarcılığı olarak gereken katkıyı koymaya hazırız” dedi.
Midilli Ticaret Odası Başkanı Bay Thrasivoulos Kalogridis “Öncelikle burada bulunma sebebim Olivtech Fuarını gelen delegasyon içinde ziyaret etmek. Misafirperverliğiniz için çok teşekkÜr ediyorum. Midilli hakkında söylediklerinizden çok mutlu oldum, adamızda sizleri tekrar ağırlamaktan çok memnun olurum. Ekonominin politikanın önÜnde olmasını gerektiği fikrine biz de katılıyoruz. Yakın bir gelecekte adamızda gerçekleştirilecek Ticaret ve KÜltÜrel fuarımızda  yer almanızı isteriz”dedi.
Örs, ziyaret sonunda Kalogridisa KÜltÜrparkın maketini hediye ederek, ziyaretleri için teşekkÜr etti.
 

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top