Kimse Duymasın

SON DAKİKA

Milli sporcu fabrikası

Sporcu ve etkin olduğu branş bakımından ülkemizin en büyük spor kulüpleri arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, milli takımlarımızın altyapısına önemli bir kaynak sunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyespor, 14’ü engelli branşlarında olmak üzere tam 188 milli sporcuyu kadrosunda barındırıyor. .

Milli sporcu fabrikası

31 branşta 1.350 lisanslı aktif sporcuya sahip İzmir Büyükşehir Belediyespor, milli takımlara gönderdiği sporcu sayısıyla da Türkiye'nin en önemli spor kulüpleri arasında yer alıyor.  İzmir Büyükşehir Belediyespor'un kadrosunda 14’ü engelli olmak üzere tam 188 milli sporcu yer alıyor. Hentbol, judo, okçuluk, tekvando, güreş, buz hokeyi, buz pateni, cimnastik, atletizm, eskrim, zıpkınla balık avı, sualtı ragbisi, masa tenisi, bedensel engelli atletizm, tekerlekli sandalye, görme engelli judo, bedensel engelli halter ve ampute futbol branşlarında 89’u büyükler, 19’u ümit, 31’i genç, 43’ü yıldız, 6’sı ise minik milli sporcu, ay-yıldızlı forma için mücadele ediyor. 
Judo, hentbol, tekvando ve okçuluk, milli takımlara en çok oyuncu kazandıran branşlar olarak ön plana çıkıyor. Judo, 33 milli sporcuyla Büyükşehir Belediyespor’un en verimli branşı olurken, hentbolde 31, tekvandoda 21, okçulukta ise 20 milli sporcu yer alıyor. 

Engelli branşları yükselişte
Engellileri topluma kazandırmak amacıyla bu alandaki aktif spor branşı sayısını sürekli artıran İzmir Büyükşehir Belediyespor, bu emeklerinin karşılığını milli takımlara kazandığı sporcularla da alıyor. 6 engelli branşında toplam 14 sporcu ay-yıldızlı formayı giyerken görme engelli judoda Gülşah Kılıç, Murat Pehlivan, Onur Taştan, Yücel Yılkıran ve Güler Demircan, tekerlekli sandalye basketbolda Hüseyin Çelikel ve Ahmet Efetürk, ampute futbolda Nurettin Balkaya ve Gökhan Katrancıoğlu, engelli atletizmde Cahit Kılıçaslan, Nurullah Kart ve Kerim Elyaz, bedensel engelli halterde İzzettin Kanat, bocciada ise Evren Mutlu, ay-yıldızı gururla taşıyor.

İşte gurur tablosu
Judo (33)
BÜYÜK MİLLİ: Hasan Yılmaz, M.Barkın Başol, Remzi Kocatürk, A.Kadir Kurşun, Ahmet Beyaztoprak, Ramazan Zengi, Esra Çam, Kübra Bayram, Derya Çidem, Ömer Savcı.
ÜMİT MİLLİ: Bartu Varış, Şeyhmus Chıkmous, A.Macit Tunç, Ramazan Günay, İbrahim Şimşek, E.Furkan Mecit, Dilan Doğan, Gizem Ercan, Yağmur Doğan, Aleyna Kapan, Ebru Uzunkaya, Murat Hepşendir. 
GENÇ MİLLİ: Ahmet Yıldırım, Çiçek Akyüz, Çiçek Tatar, Habibe Vardar.
YILDIZ MİLLİ: Musa Şimşek, Burak Mecit, Salih Güneş, Zeynep Ekin, Ebru Siyahkoç, Y.Betül Durmaz, İlknur Araz.

Hentbol (31): 
A MİLLİ: Gonca Nahçıvanlı, Fatma Atalar, Derya Tınkaoğlu, Burcu Pirinçci, Sibel Karameke, Ümmü Gülsüm Bedel, Yasemin Güler, Ece Sözmen, Çağla Yılmaz, Göksel Yünel, Kerim Yılmaz, Gökhan Şanlı, 
GENÇ MİLLİ: Kübra Gökdeniz, Yasemin Kaya, Ceren Akyol, Anıl İyici, Salih Aktaş, Murat Beyaztoprak, Mehmet Aslan Kırdan.
YILDIZ MİLLİ: İlayda Baktır, Burcu Çetin, Zeynep Onur, Gizem Koca, İbrahim Koç, Orhan Sirgeligil, Sami Küçükabacı, Emre Sevinç, Mustafa Güçlü, Emre Dramalı, Onur Ural, Orhan Cebe.

Tekvando (21)
Büyük: Barış Dağ, Nasuh Umut Erkızan, Umut Begeç, Nuri Özel, Ahmet Anıl Afacan, Selman Nezir, Umutcan Çalışkan, Sude Burcu, Simge Burcu, Işıl Kaptan, Yağmur Banda, Kübra Kıyı, Kübra Dürdane Çakır, Gülşah Demirci, Aykut Kemahlı, Simge Erensayın
Genç: Nejat Oğuzhan Tuna, İrem Bektaş, Nilüfer Özkuru, Muhammed Yıldırım
Yıldız: Fevzi Arda Duru

OKÇULUK (20)
BÜYÜK:  Gülhan Aydın, Merve Çakır, Elçin Baykal Öncü, Begül Lokluoğlu, Aybüke Aktuna, Yasemin Ecem Anagöz, Tuana Uğur, Doğan Gürsel, Yağız Yılmaz, İ.Ethem Gülacar, M.Bilal Güneri, Ali Osman Yangöz, Mehmet Darılmaz   
Genç: Burcu Çeviren, Didem Uyar, Elçin Yanık, Çağdaş Cesur, Doğuhan Hazar Cengiz, Çağrı Çelik Tok,  

GÜREŞ (17)
BÜYÜK: Eyüp Özkaya, Galip Bayram, Çağrı Türkdoğan, Musa Akça, Alpay Musaoğlu,
ÜMİT: Emre Muyan, Mutlu Aslan, Adem Varlı, Orhan Faruk Şen, Muharrem Bilgi, İbrahim Kılıç, S.Yasin Cıbır 
Genç: Barış Özgüvenç, Hasan Sarıtaç, Burak Aykanat
YILDIZ: Tuncay Besler, Yunus Çıldır

ESKRİM (13)
Yıldız: Lal Erman, Deniz Soykan, Sude Nur Varol, Yasemin Ela Berker, Ceren Karadoğan, Ecem Kılıç, Can Çakırız, Gürgün Dayıoğlu, Barış Can, Çınar Gül, Bora Uğur, Mert Yetkin, Doruk Çıka,  

Buz pateni (11)
BÜYÜK: Çağla Demirsal, Berk Akalın
GENÇ: Buse Bayramoğlu
YILDIZ: Azra Terlemez, Sıla Sağdıç,
MİNİK: Elifsu Erol, Selin Erkan, Sudenaz Özcan, Kumsel Belin, Ada Su Mutlu,  Efe Çetiz.

Buz hokeyi (10)
A MİLLİ: Erdoğan Coşkun, Yusuf Halil, Serkan Gümüş, Alec Koçoğlu, Andy Koçoğlu, Burak Aktürk, Levent Özbayduğan, Emre Faner, Erkan Kahraman, Fatih Faner.

Atletizm (7)
YILDIZ MİLLİ: Eray Yalçın, Medine Alper, Seher Sakıcı, Asya Çulhaoğlu, Tuğkan Kaflı, Aynursel Pınar
GENÇ MİLLİ: Nilsu Battal

Cimnastik (4)
BÜYÜK: Ferhat Arıcan, İsa Hamaratçılar, 
GENÇ: Cansın Tosuner, Hüseyin Engin Yoncutu

Zıpkınla balık avı (3)
Gökhan Şenses, Ahmet Turuşlar, Kemal Yayöz

Sualtı ragbisi (3)
GENÇ: Egemen Kaya, Emrecan Argan, Berk Atasoy

Masa tenisi (1)
İsmail Kuşoğlu

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top