Kimse Duymasın

SON DAKİKA

FUARDA MASAL ÖYKÜ YARIŞMASI

œBenim Fuarım, Benim Masalım œBenim Fuarım, Benim Öyküm Konulu Yarışmanın Ödül Töreni 4 Haziranda yapılacak.

FUARDA MASAL ÖYKÜ YARIŞMASI

29 Ağustos – 8 EylÜl 2013 tarihlerinde İZFAŞ tarafından gerçekleştirilecek 82inci İzmir Enternasyonal Fuarı etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim MÜdÜrlÜğÜ işbirliği ile dÜzenlenen masal ve öykÜ yarışmasına 123 başvuru gerçekleşti.
 Başvuruların 24 Mayıs 2013 tarihinde sona erdiği yarışma, İzmir genelinde, ilk okul ve ortaokul olmak Üzere iki ayrı kategoride yapıldı. İzmir Fuarı masal ve öykÜ yarışmasına, 67 İlköğretim ve 56 Ortaokul öğrencisi katıldı.   

Yarışmaya katılan eserler 27 Mayıs Pazartesi gÜnÜ İZFAŞta toplanan seçici kurul tarafından değerlendirildi ve dereceye giren öğrenciler  belirlendi. 

Seçici kurul değerlendirmesine katılan İZFAŞ Genel MÜdÜrÜ Mehmet Şakir Örs,  çocuklara yönelik fuar farkındalığı yaratmak için ilk ve orta öğretim okullarına yönelik, “Benim Fuarım” konulu masal ve öykÜ yarışması dÜzenlediklerini belirtti. Örs “Geçtiğimiz yıl gençlere ulaşmayı hedeflemiştik. Bu yıl 82nci İEFde gençlerden sonra çocuklara da ulaşmayı hedefliyoruz. Fuarın gençlerle, çocuklarla, kısacası gelecek kuşaklarla buluşması için çaba harcıyoruz. BugÜnden fuar farkındalığı yaratmak istiyoruz” dedi. 

TÜrk Dil Derneği İzmir Temsilcisi Yunus Bekir Yurdakulun başkanlığını yaptığı seçici kurulda; masal yarışmasında kendi alanında usta isimler; Bahri Karaduman, HÜseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Nursel Çetin, Yunus Bekir Yurdakul yer alırken öykÜ yarışmasında Yusuf Kabaş, HÜlya Soyşekerci, Elvan Feyzioğlu, Halim Yazıcı ve Bilsen Başaran yer aldı. 

Yarışmanın ödÜl töreni ise 4 Haziran Salı gÜnÜ saat 19:00da KÜltÜrpark, paraşÜt kulesi yanı çim alanda dÜzenlenecek. ÖdÜl töreni, yarışmaya katılan öğrencilerin, öğretmenlerin ve okulların katılımı ile gerçekleştirilecek.

Hem öğrenci hem de okulunun ödÜllendirileceği yarışmada; birinciye 1 adet dizÜstÜ bilgisayar, ikinciye 1 adet netbook ve ÜçÜncÜye 1 adet tablet hediye edilecek yarışmanın ayrıca özendirme ve seçici kurul özel ödÜlÜ olarak MP 4 çalar da verilecek.  Öğrencinin eğitim ve öğretim gördÜğÜ; okullar için birincilik ödÜlÜ masaÜstÜ bilgisayar, ikincilik ve ÜçÜncÜlÜk ödÜlÜ çok fonksiyonlu yazıcı olacak.  4 Haziran Salı gÜnÜ dÜzenlenecek törenin şölen havasında geçmesi hedefleniyor.
 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top