Kimse Duymasın

SON DAKİKA

IF WEDDING FASHION İZMİR, RÜYA GİBİ GEÇTİ

Sektöründe; Avrupanın en büyük, Türkiyenin tek fuarı IF WEDDING FASHION İZMİR rüya gibi geçti....

IF WEDDING FASHION İZMİR, RÜYA GİBİ GEÇTİ

Bu yıl 7. kez dÜzenlenen IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarına 79 yabancı Ülkeden ziyaretçi gelirken, TÜrkiyenin 74 ili de iş bağlantısı yapmak için İzmirdeydi.

SektörÜnde; Avrupanın en bÜyÜk, TÜrkiyenin tek fuarı IF WEDDING FASHION İZMİR - 7. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı başarıyla gerçekleştirildi ve kurulan iş bağlantıları, TÜrk tekstil sektörÜnÜ olduğu kadar kent ekonomisini de sevindirdi. Avrupanın en bÜyÜğÜ olan IFW, ticari bÜyÜklÜk açısından da ilk sıralarda olduğunu bir kez daha kanıtladı.
 
TÜrk fuarcılık sektörÜnÜn öncÜ kuruluşu (İZFAŞ) İzmir Fuarcılık Hizmetleri ve KÜltÜr Sanat İşleri Ticaret A.Ş tarafından; T.C. Ekonomi Bakanlığının katkılarıyla, İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi, (TMHF) TÜrkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve (EGSD) Ege Giyim Sanayicileri Derneğinin destekleriyle organize edilen IF WEDDING FASHION İZMİR - 7. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı 13 – 16 Şubat 2013 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirildi.

Fuarı 74 il ve 79 Ülkeden gelen 2 bin 774Ü yabancı toplam 18 bin 366 profesyonel kişi ziyaret etti. 25i yabancı 187 firmanın katıldığı fuarda gelinlik, damatlık, abiye giyim ve aksesuarları sergilendi. IF WEDDING FASHION İZMİRde; yurt içinden 10 ilden, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya ve yurt dışından 9 Ülkeden ABD, Bulgaristan, İran, İtalya, Japonya, Kanada, LÜbnan, Suudi Arabistan ve ÜrdÜnden firmalar yer aldı.

Katılımcı firmalar 4 gÜn sÜren fuarda ABD, Afganistan, Almanya, Amerikan Samoası, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Belarus, Belçika, Belize, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cazeyir, Çin, Danimarka, Ermenistan, Falkland Adaları, Filipinler, Filistin, Fransa, Gabon Cumhuriyeti, GÜney Kore, Haiti, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Honduras, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Jamaika, Japonya, Kanada, Katar, Kazagistan, Kenya, KKTC, Kıbrıs, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Lihtenştayn, LÜbnan, Makedonya, Malazye, Malta, Mısır, Moldova, Mozambik, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Trinidad ve Tobago, Tunus, Ukrayna, ÜrdÜn, Yemen, Yunanistandan gelen alıcılarla görÜşme ve iş bağlantısı yapma imkânı buldu.

Fuar, daha ilk gÜnÜnde ziyaretçi sayısını ikiye katladı, yabancı ziyaretçi sayısında bÜyÜk artış yaşandı. Alım heyetlerinin konaklama, ulaşım ve mihmandarlık hizmetleri İZFAŞ tarafından karşılandı.

Ülkelere göre dağılımda en çok ziyaretçinin geldiği Ülke Suudi Arabistan oldu. Bunu Almanya, Suriye, İran, İtalya ve Libya izledi. Fuarda özellikle Ortadoğu Ülkelerinden gelen ziyaretçiler önemli alımlar yaptılar.

Fuarın ilk açıldığı gÜnden itibaren Fransa ve İtalyadan gelen firma temsilcileri gelecek yıla ilişkin katılım talebinde bulundu. Fuara katılan bÜtÜn yurt dışı firmalarının yanısıra özellikle LÜbnanlı katılımcıların yer bÜyÜtme talepleri dikkat çekti.

Yerli ziyaretçilerin şehirlere göre dağılımı ise şöyleydi: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, DÜzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, GÜmÜşhane, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, KarabÜk, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, KÜtahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yalova, Yozgat.

Sadece profesyonel ziyaretçiye yönelik olarak dÜzenlenen IF WEDDING FASHION İZMİR Fuarı, etkinlikleriyle de bÜyÜk beğeni topladı. Fuar katılımcısı firmalara özel olarak açılış galası dÜzenlendi. Gala defilesinde tasarımcı Tuvana BÜyÜkçınar Demir, fuara özel olarak hazırladığı “Ephemera” koleksiyonuyla İzmirdeki modaseverlerle buluştu.  Fuarın kapanış defilesini ise Zeynep Acar gerçekleştirdi. Zeynep Acarın “Çağdaş Sultanlar 2013” koleksiyonu, IF WEDDING FASHION İZMIR Fuarında ilk kez görÜcÜye çıktı.

IF WEDDING FASHION İZMİR Fuarı kapsamında dÜzenlenen defileler, bu yılın gelinlik ve abiye giyim modasını vitrinlerden önce podyuma çıkardı. Karma firma solo defileleri fuar sÜresince ziyaretçilere moda şöleni yaşattı.

Gelinlik Tasarım Yarışması özel perfomans defilesi, bu yıl yarışmanın 2011deki birincisi Gökhan Yavaşın “Kelebeklerin Son Dansı” koleksiyonu ile gerçekleştirildi.

4. Gelinlik Tasarım Yarışması bu yıl da gelinlik tasarımı yapan genç stilistlere yeni bir yarışma ve keşfedilme fırsatı sunmaya devam etti. Ulusal çapta dÜzenlenen 104 tasarımcının, 312 tasarımıyla katıldığı “Zamana Dokunmak” temalı Gelinlik Tasarım Yarışması önemli bir başarıya imza attı.

Yarışmada Okan Karakuş birinci, Hatice KÜbra Çiçek ikinci, Tuğçe Özcan ÜçÜncÜ oldu. Finale kalan 15 tasarım fuar sÜresince sergilendi.

Gelinlik Tasarım Yarışması; (İZFAŞ) İzmir Fuarcılık Hizmetleri KÜltÜr ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. ve (EGSD) Ege Giyim Sanayicileri Derneği işbirliğinde organize ediliyor.

IF WEDDING FASHION İZMİR - 8. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 22 – 25 Ocak 2014 tarihlerinde dÜzenlenecek.

İZFAŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel MÜdÜrÜ V. Mehmet Şakir ÖRS “Katılımcı firmalar ve ziyaretçiler fuardan oldukça memnun ayrıldı. Yabancı alıcılar, Ülkelerine bÜyÜk iş bağlantıları yaparak döndÜ. Yıl boyunca önemli tanıtımlar yaptık ve fuar sÜresinde bu çalışmaların meyvesini topladık. İzmir Enternasyonal Fuarı, TÜrkiyenin ilk UFI-Uluslararası Fuarcılık EndÜstrisi Birliğine Üye olan fuarıdır. Hedefimiz 1947 yılından beri UFIye Üye olan İEF ve 1998den beri Üyeliği devam eden MARBLE gibi, gelinlik fuarımızın da UFI Üyesi olmasıdır. ” dedi. Örs, gelinlik fuarı ile ilgili uzun erimli temel hedefin de, fuarı sektörÜnde dÜnyada bir numara yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top