Kimse Duymasın

SON DAKİKA

İSMAİL SİVRİ ÖYKÜ YARIŞMASI'NA BÜYÜK İLGİ

İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması Sonuçlandı.

İSMAİL SİVRİ ÖYKÜ YARIŞMASI'NA BÜYÜK İLGİ

İzmir Gazeteciler Cemiyetine 14 yıl başkan olarak hizmet veren, TÜrkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivrinin adını yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından dÜzenlenen “İsmail Sivri 4. Çocuk ÖykÜleri Yarışması” sonuçlandı.
İlk, orta ve lise olmak Üzere Üç kategoride dÜzenlenen yarışmada, yedi öğrenci derece aldı.
Yazarlarımız Muzaffer İzgÜ, Hidayet Karakuş, HÜseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Eşref Karadağ ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Misket Dikmenden oluşan jÜri Üyeleri, İGC merkezinde son değerlendirmeyi yaparak dereceye girenleri açıkladı.
İsmail Sivri 4. Çocuk ÖykÜleri Yarışması Seçici Kurulu'nun değerlendirmesi sonucu dereceye giren öğrenciler şöyle:
“9-10 yaş İlköğretim öğrencilerinin katıldığı 1. kategoride Kınıklı Basma Sanayi İlköğretim Okulu öğrencisi Aslınur Ayhan birinci olurken, 11-13 yaş ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı 2. kategoride ise Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu öğrencisi Doğa Sevgi birinciliğe layık görÜldÜ. 14-17 yaş lise öğrencilerinin katıldığı 3. kategoride de Tire Öğretmen Melahat Aksoy Lisesinden Meryem İrem Tosun birinci, MEV Kolejinden GÜlriz GÜşta GÜl ikinci, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Lisesinden Eda Barla ÜçÜncÜ oldu. Bu kategoride Uşak Orhan Dengiz Anadolu Lisesi öğrencisi Sema Tomas ve MEV Koleji öğrencisi Fulden Kızıldağa özendirme ödÜlÜ verildi.”

ÖDÜLLER 15 HAZİRANDA
İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve İzmir İl Milli Eğitim MÜdÜrlÜğÜ işbirliğiyle gerçekleştirilen İsmail Sivri 4. Çocuk ÖykÜleri Yarışmasında birinci diz ÜstÜ bilgisayar, ikinci masaÜstÜ bilgisayar, ÜçÜncÜ dijital fotoğraf makinesi ve mansiyon da elektronik sözlÜkle ödÜllendirilecek. Yarışmanın ödÜl töreni İGC yönetimi, jÜri Üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve öğretmenlerinin katılımıyla 15 Haziran Cumartesi gÜnÜ saat 11.00de İzmir Gazeteciler Cemiyeti Karataş Basın Lokalinde gerçekleştirilecek.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti İsmail Sivri 4. Çocuk ÖykÜleri Yarışmasında dereceye girenler şöyle:

İSMAİL SİVRİ 4. ÇOCUK ÖYKÜLERİ YARIŞMASI'NDA DERECEYE GİRENLER

1.KATEGORİ (9-10 Yaş)
 
1. Aslınur Ayhan  /  Kınıklı Basma Sanayi İlköğretim Okulu
ÖykÜ Adı: Bir gÜnlÜğÜne olsa bile


2.KATEGORİ (11-13 Yaş)
 
1. Doğa Sevgi / Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu
ÖykÜ Adı: Pes Etme

3.KATEGORİ (14-17 Yaş)
 
1. Meryem İrem Tosun/ Tire Öğretmen Melahat Aksoy Lisesi
ÖykÜ Adı: Tak Tak

2. GÜlriz GÜşta GÜl/ MEV Koleji
ÖykÜ Adı: Zalimle Barış

3. Eda Barla/ Tire Öğretmen Melahat Aksoy Lisesi
ÖykÜ Adı: Siyah Beyazın GÜncesi

Özendirme: Sema Tomas / Uşak Orhan Dengiz Anadolu Lisesi
ÖykÜ Adı: Susuzluk

Özendirme: Fulden Kızıldağ / MEV Koleji
ÖykÜ Adı: Alevlerle Gelen Barış

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top