Kimse Duymasın

SON DAKİKA

SELÇUK MEYDANI OSCAR'INI ALDI

Selçuk Belediyesi İstasyon Meydanı ve Çevresi Düzenleme Projesi ile TMMOB Şehir Plancıları Odası œRaci Bademli İyi Uygulama ödülünü aldı..

SELÇUK MEYDANI OSCAR'INI ALDI

TMMOB Şehir Plancıları Odasının bu yıl İzmirde dÜzenlediği “DÜnya Şehircilik GÜnÜ Kolokyumu” Dokuz EylÜl Üniversitesi DESEMde gerçekleşti.3 gÜn boyunca devam eden Kolokyumun ilk gÜnÜnde dÜzenlenen   ödÜl töreninde Selçuk Belediyesi  İstasyon Meydanı ve Çevresi DÜzenleme Projesi ile “Raci Bademli İyi Uygulama ÖdÜlÜ”nÜ aldı.

8 Kasım DÜnya Şehircilik GÜnÜ kapsamında 37.ncisi gerçekleşen; bilim adamları ve şehir plancılarını İzmirde buluşturan kolokyum açılışına CHP İzmir Milletvekili BirgÜl Ayman GÜler İzmir BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selçuk Belediye Başkanı HÜseyin Vefa ÜlgÜr , Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, , Dokuz EylÜl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Halil Köse, Mimarlık FakÜltesi Dekanı Prof.Dr. Atilla Orbay, Şehir ve Bölge Planlama BölÜm Başkanı Prof. Dr. HÜlya Koç, TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Necati Uyar, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Nehir YÜksel, akademisyenler ve TMMOB Üyeleri katıldı. Çok sayıda Üniversite öğrencisinin izlediği kolokyumun çerçeve sunumunu ise Prof.Dr. İlhan Tekeli gerçekleştirdi.

DÜzenlenen ödÜl töreninde “Raci Bademli İyi Uygulama ÖdÜlÜ” nÜ kenti ve çalışanları adına almaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Selçuk Belediye Başkanı HÜseyin Vefa ÜlgÜr “ DÜzenlemesini gerçekleştirdiğimiz meydanın çalışmaları 10 yıl kadar zamanımızı aldı. HenÜz tamamen meydan dÜzenleme projemizi bitirmiş değiliz. Alanda boşaltılması gereken binalar var.  Yalnız şunu söyleyebilirim ki bu ödÜlÜ alan meydan TÜrkiyenin en çok yaşayan alanlarından biridir diyebiliriz. Turisti, genci,  yaşlısı, öğretmeni, öğrencisi, anneler herkes bu alanda vakitlerini geçiriyor. GÜnÜn 19 saatini yaşayan bir meydan burası. Bizde o anlamda kÜltÜrel varlıklarımızı koruyan ve kentimizin insanını ferahlatan bir meydan projesi yaptık. Sadece bunu uygulamak ile de kalmadık.  Bu meydanı yaşatmak ve anlam yÜklemek te gerekiyor diye dÜşÜndÜk . Bunun için de meydan da kÜltÜrel etkinliklere yer vererek meydanımızı yaşatıyoruz.  Yaşadığım bu kentin bu ödÜlÜ hakkettiğini dÜşÜnÜyorum. Kentim ve çalışanlarım adına bu ödÜlÜ almanın mutluluğunu dile getirerek teşekkÜrlerimi sunuyorum” dedi.


 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top