Kimse Duymasın

SON DAKİKA

SERTEL, DEMİRTAŞ'I SANSÜRCÜLÜKLE SUÇLADI

Sertel, sansürcü davranışı nedeniyle İZTO Başkanı Ekrem Demirtaşı kınadı..

SERTEL, DEMİRTAŞ'I SANSÜRCÜLÜKLE SUÇLADI

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısında akıl almaz bir sansÜr örneği sergiledi. Konuşmasını yapmak için kÜrsÜye çıkan Oda Başkanı Ekrem Demirtaş, gazetecilerin kÜrsÜye bıraktığı mikrofonlardan sadece Ege TV mikrofonunu seçerek, arka masaya bıraktı. Mikrofon, Demirtaşın konuşması sÜrecince başka masada kaldı.

Olayı Ege TV Ana Haberde izleyen İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Ekrem Demirtaşı sansÜrcÜ davranışı nedeniyle kınadı. Sertel, “Kendisini öven medyaya kucak açıp, eleştirenleri öteleyen, o kurumları kabul etmeyen bu anlayış çok yakışıksız olduğu gibi apaçık sansÜrdÜr. İşinize geldiği zaman yaşasın medya, eleştirildiğiniz zaman sansÜr, kabul edilemez. İzmir Ticaret Odası gibi köklÜ ve saygın bir kurumun başındaki başkana bu davranış hiç yakışmamıştır. Sayın Demirtaşı sansÜrcÜ zihniyeti nedeniyle kınıyor ve Ege TV başta olmak Üzere İzmirli gazetecilerden özÜr dilemeye davet ediyoruz” dedi.

İzmir Ticaret Odasının tıpkı gazeteciler gibi kamu görevi gördÜğÜnÜ, kişilerin şahsi menfaatlerine değil kamuya hizmet ettiğini hatırlatan İGC Başkanı Atilla Sertel, şöyle devam etti:

“Sayın Ekrem Demirtaşın Ege TVye uyguladığı, uygulamaya çalıştığı ve akıl almaz bir sansÜr örneği sergilediği görÜntÜleri ÜzÜntÜyle izledim. 21 yıldır TÜrkiyenin saygın kurumlarından biri olan İzmir Ticaret Odasının başkanına bu davranış hiç mi hiç yakışmamıştır. Bunun adı sansÜrdÜr, eleştiriye tahammÜlsÜzlÜktÜr. Üstelik bunu da ‘konuşma metnimi okumamı engelliyordu gibi bir gerekçeye dayandırması da trajikomiktir.

Ekrem Demirtaş, muhaliflerin kullandığı tek adam iddiasına destek veren bir davranış sergilemiştir. Sayın Demirtaş şunu unutmasın ki, medya ona ve temsil ettiği kuruma her zaman lazımdır. ÇÜnkÜ siz medya sayesinde topluma dÜşÜncelerinizi, icraatlarınızı aktarabiliyorsunuz. Ama işinize geldiği zaman ‘yaşasın medya, kızdığınız zaman sansÜr olmaz, olamaz. İzmirli gazeteciler asla sahipsiz değildir. SansÜrcÜ zihniyetin apaçık göstergesi olan bu davranışı kınıyor, Ekrem Demirtaşı başta Ege TV olmak Üzere İzmirli gazetecilerden özÜr dilemeye davet ediyoruz.”

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top