Kimse Duymasın

SON DAKİKA

TGF GENEL BAŞKANI SERTEL YENİDEN KAZANDI...

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu Ankarada yapıldı..

TGF GENEL BAŞKANI SERTEL YENİDEN KAZANDI...

İki listenin yarıştığı seçimlerde mevcut genel başkan Atilla Sertelin listesi kazandı.  Seçimli genel kurulda TGFnin genel başkanlığını Üç yıldır başarılı bir şekilde yÜrÜten Genel Başkan Atilla Sertel 131 oy alarak gÜven tazeledi. Çekişmeli geçen genel kurulda TGFye Üye 64 cemiyeti temsilen 251 delege oy kullandı.  Mevcut Genel Başkan Atilla Sertelin listesi 131 oy alırken, rakibi Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylının listesi de 120 oy aldı.
Seçimlerin ardından teşekkÜr konuşması yapan TÜrkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, “TÜrkiye Gazeteciler Federasyonunun önÜ bundan sonra daha da açık. Yarından itibaren bize daha bÜyÜk bir sorumluluk dÜşÜyor, mesleğimiz için yine yollara dÜşeceğiz. Üyelerimizin göstermiş olduğu gÜvene teşekkÜr ediyorum” dedi.
Federasyonun yeni yönetim kurulu Atilla Sertel'in Genel Başkanlığında Yılmaz Karaca (Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Mehmet Ali Dim (Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Merih Ak (İzmir Gazeteciler Cemiyeti Üyesi), Mehmet Veysi İpek (GÜneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Ramazan Demir (Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Veli Altınkaya (Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Ahmet Ünal (Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Sezai Matur (Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Recep Aydın (Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), LÜtfÜ Karakaş (Trakya Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı)ndan oluştu. 
TGF 7. Olağan Genel Kurulunun Divan Başkanlığını Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan yÜrÜtÜrken, Divan Başkan Yardımcılığını Mersin Delegesi Av. Mete Aktaş, katip Üyeliklerini de Kocaeli Delegesi EyÜp Gençer ve Fırat Havzası Delegesi Rıdvan Kaya yaptı.

GÜÇLÜ, ÖRGÜTLÜ YAPI
Genel Kurulda konuşan TÜrkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, Üç yıl boyunca yaptıkları faaliyetlerden bahsederek, TÜrkiyede tanınan, bilinen, mesleğin sorunlarına çözÜm Üreten kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir yapıya kavuştuklarını söyledi. Konuşmasında birliktelik ve dayanışma mesajları veren Genel Başkan Atilla Sertel, “TGFye bağlı 77 basın meslek örgÜtÜ olarak biz bir bÜtÜnÜz. Biz birlikte TÜrkiyeyiz. Geride bıraktığımız Üç yıllık sÜre zarfında hem federasyonumuzun gÜçlÜ bir yapıya kavuşması hem de mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının çözÜmÜ noktasında önemli girişimlerimiz oldu. Sorunlarımızı Cumhurbaşkanından bakanına, iktidarından muhalefetine devletin Üst dÜzey temsilcilerine rapor halinde sunduk. Bunların birçoğundan da olumlu sonuç aldık. Bu sÜre zarfında girişimlerimiz ve taleplerimiz olmasına rağmen bir tek yıpranma hakkımızı geri alamadık. Onu da alacağız” diye konuştu.
2009 – 2012 TGF yönetim ve denetim kurulu raporlarının oybirliğiyle ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.
Mevcut Genel Başkan Atilla Sertel ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylının listelerinin yarıştığı genel kurulda; 71 cemiyetten genel kurullarını tamamlayarak seçime girmeye hak kazanan 64 basın meslek örgÜtÜnÜ temsilen 251 delege oy kullandı. Kullanılan oyların tamamının geçerli sayıldığı Genel Kurulda Atilla Sertelin listesi 131 oy alırken, Nuri Kolaylının listesi de 120 oy aldı.
 

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top