Kimse Duymasın

SON DAKİKA

KAMERUN'DA EGELİ TÜRK DOKTORLARINA BÜYÜK İLGİ

Ege Sağlık Gönüllüleri Derneğinin Kamerun çıkarması....

KAMERUN'DA EGELİ TÜRK DOKTORLARINA BÜYÜK İLGİ

EGESADER Üyesi uzman doktorlar ve yardımcı sağlık personelinden oluşan 19 kişilik sağlık gönÜllÜleri ekibi yanlarında 2 ton ilaç ile yola çıktıkları İzmirden Kameruna sağlık hizmeti götÜrme amacı ile vardı. Çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları, ortopedi, genel cerrahi, parazitoloji uzmanları ve diş hekimlerinden oluşan heyet 15 gÜnlÜk çalışma sÜresince 5000 hastaya sağlık hizmeti vermeyi planlıyorlar. EGESADERin kuruluşundan beri Kameruna her yıl sağlık hizmeti verdiklerin belirten dernek başkanı Prof. Dr. Talat Tavlı yaptıkları gönÜllÜ çalışmaların insan odaklı bir şekilde din, dil, ırk ayırt etmeksizin dÜnyanın çeşitli bölgelerinde genişleterek sÜrdÜreceklerini belirtti.

Ege Sağlık GönÜlleri Derneği organizasyonu ile Kameruna giden TÜrk doktorlar başkent Yaoundede TÜrkiye BÜyÜkelçiliği, TÜrk işadamları, TÜrk öğretmenler ve okul velileri tarafından karşılandı. 18 kişilik kafile Yaoundeye ulaştıktan sonra ilk ziyaretini TÜrkiye Kamerun BÜyÜkelçiliğine yaptı. Kamerun BÜyÜkelçisi Ömer Faruk Doğan tarafından kabul edilen ekip, yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ekip lideri Prof .Dr. Necmi Gökay, TÜrkiyenin Kamerunda tanıtımı ile ilgili yapılan çalışmalara bu şekilde destek olmaktan mutlu olduklarını ve bu çalışmanın Kamerun - TÜrkiye ilişkilerine ivme kazandıracağını umduklarını belirtti. TÜrkiye Yaounde BÜyÜkelçisi Ömer Faruk Doğan ekibin gelişinden ve TÜrk doktorlarının bu fedakar faailiyetinden çok memnun olduğunu ifade etti. BÜyÜkelçi Doğan Kamerunun sağlık sorunlarını yakından bidiğini, bundan dolayı da gelen ekip için devlet kurumları nezdinde yapılması gereken bÜtÜn girişimleri bizzat takip ettiğni söyledi.

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top