Kimse Duymasın

SON DAKİKA

TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ KARŞIYAKADA BULUŞTU

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 9. Yıl Konferansı ve Genel Kurul toplantısı için Karşıyakada buluştu. Sağlık ödülleri de dağıtıldı..

TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ KARŞIYAKADA BULUŞTU

Karşıyaka Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Kentsel Yaşamda Değişim ve Yeni Eğilimler” konulu konferansa Birliğe Üye kentlerin belediye başkanları, meclis Üyesi ve bÜrokratları katıldı. Toplantıda ayrıca Sağlıklı Kentler Birliği tarafından her yıl gerçekleştirilen “Sağlıklı Şehirler en İyi Uygulama” ödÜlleri de sahiplerini buldu. “Sağlıklı Çevre” kategorisinde “En iyi Uygulama” seçilen Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezinin ödÜlÜnÜ Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, TÜrkiye Sağlıklı Kentler Birlik Başkanı ve Bursa BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Recep Altepeden aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı, Bursa BÜyÜkşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, DÜnya Sağlık ÖrgÜtÜnÜn Avrupa Sağlıklı Kentler Ağına bağlı gerçekleştirilen 5. Faz çalışmalarının sonuncusunu gerçekleştirdiklerini belirterek, “2014 yılında 6. Faz Üzerinde yeni programlar doğrultusunda çalışılacaktır. Sağlıklı Kentler Birliğinin en bÜyÜk ihtiyaçlarından biri olan, kendine ait bir bina gereksinimini karşılayabilmek için Bursa BÜyÜkşehir Belediyesi olarak, eski bir bina satın alıp onarımını gerçekleştirdik. Birliğe vereceğiz. Bu toplantımızda bize ev sahipliği yapan Karşıyaka belediye Başkanı Cevat Duraka birlik Üyeleri adına teşekkÜr ediyorum “ dedi.
 
Sağlıklı Kentler Birliği Üyelerini Karşıyakada ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da, kentin yapısı ve belediye hizmetleri hakkında bilgi vererek, “Sağlıklı kent için Karşıyakada kendi imkanlarımız ile kent dönÜşÜmÜ gerçekleştirdik. Yeşil alanları yÜzde yÜz arttırdık. KÜltÜre, eğitime önem verdik. Kentsel yenileme projelerini hızlandırmak istiyoruz“ diye ekledi.


ÖDÜL TÖRENİ

Sağlıklı Kentler Birliği “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama ÖdÜl Töreni” de toplantıda gerçekleştirildi.  JÜri Başkanı Prof. Dr. Ruşen Keleş yapılan başvurular arasında aradıkları özellikleri belirterek, “Bu yıl hem katılım hem de nitelik olarak daha artış oldu. ÖdÜl alanları kutluyorum“ dedi. ÖdÜller Birlik Başkanı Recep Altepe tarafından verildi. Törende, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da, Mahalle Oyunevleri Projesi ile JÜri Teşvik ÖdÜlÜnÜ aldı.

ÖdÜl alanlar:
Sağlıklı Çevre Kategorisi
Karşıyaka Belediyesi (Karşıyakadan Bir Nefes) projesi ile Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi 
                   
Sosyal Sorumluluk Kategorisi: Osmangazi Belediyesi (Oryantina Engel Tanımaz) projesi

Sağlıklı Şehir Planlaması: Ordu Belediyesi (Teleferik alt Üst istasyon projesi)

Teşvik amaçlı JÜri Özel ÖdÜlleri
1- Odunpazarı Belediyesi (Akıllı Kaldırım Projesi)
2- Urla Belediyesi (Erken çocuk Hizmetleri) projesi
 
 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top