Kimse Duymasın

SON DAKİKA

BELEDİYE BAŞKANI BALCI DEDİ VE CHP KARŞIYAKA KARIŞTI

CHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı olağanüstü kongre öncesi karıştı....

BELEDİYE BAŞKANI BALCI DEDİ VE CHP KARŞIYAKA KARIŞTI

CHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı olağanÜstÜ kongreye hazırlanırken, seçime sayılı dakikalar kala gerçekleşen şok gelişme ile tÜm hesaplar alt Üst oldu. CHP Karşıyaka adeta fokur fokur kaynayan kazana döndÜ. İki adaylı gerçekleşecek olan kongrede, daha önceden adaylığını açıklayan ve il yönetimi tarafından da desteklenen Ali Karaege delegelerle görÜşmelerini sÜrdÜrÜrken, MÜjdat Ünsalan adaylıktan çekildiğini açıkladı. Cevat Durak tarafından doğrulanan bu gelişmeye göre, Ünsalan'ın yerine Kayyum Heyeti'nde görevli olan Nurşen Balcı başkan adayı oluyor. Buna göre Ünsalan adaylıktan çekilirken, tÜm desteğini Balcı'ya sunacağını açıkladı. Kongrede delege desteğini alması da beklenen Balcı, muhalif kanadın desteğini de alırken, sÜreci yakından takip eden ve desteklediği adayı açıklamak için son gÜnÜ bekleyen Belediye Başkanı Cevat Durak, Nurşen Balcı'nın başkan olmasından yana olduğunu ve adaylık için kendisi ile görÜşerek Balcı'yı ikna ettiğini söyledi. Balcı ise adaylığını doğrulayarak, "Karşıyaka için uzlaşı" mesajı verdi.

Yapılan değişikliğin gerekli olduğunu da vurgulayan Başkan Durak, Ali Engin'e bir son dakika çağrısında bulunarak, "Keşke uzlaşabilseydik de, tek adayla seçime girebilseydik. Bu sÜreci yaşamasaydık daha iyi olurdu. Keşke gerginlikler yaşanmasaydı. Vakit hala geç değil, ortak bir paydada buluşarak, bu seçimi barış içerisinde gerçekleştirmek istiyoruz. Sonuç ne olursa olsun, şimdiden Karşıyaka için hayırlı olsun."

Çağdaş Karşıyaka'ya yakışır bir tutum olarak Balcı'yı destekleyeceğini belirten MÜjdat Ünsalan ise adaylıktan çekilmeye hazır olduğunu söyledi ve Balcı'nın adaylığını doğrulayarak şöyle konuştu; "Bu konuda uzlaşı sağlamamız adına Başkanımız Cevat Bey'in bu yönde bir önerisi oldu. Bu gelişme aslında Karşıyaka için "Uzlaşı formÜlÜ" dÜr. Nurşen Hanım resmen adaylığını açıklarsa çekileceğimi ve kendisine tÜm desteğimle yardımcı olacağımı belirtmek isterim. Delegemiz de bu yönde bir uzlaşıdan yana ve Nurşen Hanım'ın benimle aynı desteği alacağına inanıyorum. Yaptığı görev itibarı ile olsun, kişiliği ile olsun çok doğru bir seçim ve ilçemizi ileriye götÜrebilecek bir isimdir."

Adaylık yönÜnde Başkan Cevat Durak ile görÜştÜğÜnÜ ve delegelerin de kendisine bu yönde destek verdiğini söyleyen Nurşen Balcı, "Uzlaşı sağlanması adına ve ilçenin geleceği için adayım. Adaylığım konusunda başta Belediye Başkanımız Cevat Durak olmak adına partinin farklı kademelerinden ve kadın kollarlı ile Karşıyaka'dan bÜyÜk destek aldım. Seçimden başarı ile çıkacağıma inanıyorum. Delegemizin doğru olacağını seçeceğine olan inancım sonsuz. Rakam vermem şu aşamada mÜmkÜn değil ancak, delegenin oy birliği ile başkan seçileceğime eminim. Kendime gÜveniyor ve bu görevi layıki ile yerine getireceğimi de inanıyorum. Asıl mesajımı seçimden sonra vereceğim" diyerek kendinden emin konuştu. 
 
KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANI CEVAT DURAK: ADAYIM NURŞEN BALCI DEDİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyaka Belediyesi Tanıtım Birimi Sorumlusu Arzu Turan aracılığıyla bugÜn medyaya açıklama yolladı. Açıklama aynen şöyle:
"Bilindiği Üzere, Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka ÖrgÜtÜ ciddi bir sınavdan geçmektedir. 27 Ocak Pazar gÜnÜ yapılacak OlağanÜstÜ Kongre, sonuçları itibariyle partimizin Karşıyaka özelinde olduğu kadar, İzmir genelindeki itibarı açısından da önem arz etmektedir.
CHP Karşıyaka ÖrgÜtÜ'nÜn içine çekildiği bu sÜreçte, ne yazık ki; başarılı bir sınav verilememiştir. Bir aylık sÜreçte yaşananlar İzmir kamuoyunda partimizi tartışılır kılmış ve gÜveni sarsmıştır.
1992 yılında, yeniden açıldığı dönemde CHP'nin Karşıyaka'daki Kurucu İlçe Başkanı, daha da önemlisi 36 yıllık bir partili olarak, arkadaşlarımla birlikte, sÜrecin başından itibaren, tÜm bunların yaşanmaması için çabaladık. Ancak, örgÜtÜmÜzÜ uzlaşıyla bÜtÜnleştirme çabamız kamuoyuna, ÜçÜncÜ bir ekip çalışmasıymış gibi lanse edilmeye çalışıldı.
Bu noktada, örgÜt tabanımıza ve tÜm Karşıyakalılara bir kez daha belirtmek isterim ki; sÜrecin başından bu yana ortaya koyduğuz tavır, kimseyi dışarıda bırakmadan, uzlaşıyla örgÜtÜmÜzÜ kongreye taşımaktan ibarettir. Kişisel egolarımızdan sıyrılarak, partiyi kamuoyunda daha fazla tartıştırmadan bu sÜreci aşabilirdik. Ancak, olmadı.
Bir kez daha altını çizmek isterim ki; içine çekilmeye çalışıldığımız yanlışa karşı "uzlaşı" tavrımızdan hiç ödÜn vermedik. Masaya hiç bir şekilde, kimsenin adını koymadık. SÜrecin uzlaşıyla aşılması için tÜm görÜşme yollarını zorladık.
Taraflarla ve parti tabanımızla yaptığımız görÜşmeler sonucunda, kongreye saatler kala, taraflardan biri ile uzlaşı noktasına geldik. GörÜnen o ki; aday noktasında, delegeler bazında, Belediye Meclis Üyemiz ve mevcut Kayyum Yönetimi Üyesi, eski Karşıyaka ve İl Kadın Kolları Başkanımız, Kurultay delegemiz Nurşen Balcı'nın ismi Üzerinde uzlaşıya varılmıştır. Benim de, şahsi olarak tercihim Sayın Balcı'dan yanadır.
Dileğimiz, tam bir uzlaşı sağlamaktır. Umut ediyoruz ki; bu uzlaşının eksik kalan tarafı da, Cumhuriyet Halk Partili olma sorumluluğunu ortaya koyar ve 27 Ocak'ta hep birlikte kol kola kongre salonuna gireriz.
Unutmayalım ki; biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz... Bunun sorumluluğunu iliklerimize kadar hissetmeli ve gerekeni yapmalıyız. Gerçek birer Cumhuriyet Halk Partili olarak, partimizi Karşıyaka'da hak ettiği şekilde temsil etmeliyiz.
Bu sÜreçte çok önemli bir görev Üstlenen delegelerimizin omuzlarında taşıdıkları sorumluluğu yerine getirirken, Karşıyaka'da partimize oy veren 130 bin seçmenin sarsılan gÜvenlerini yeniden kazanma gerekliliğinin bilinciyle hareket edeceklerine inanıyorum.
Saygılarımla...
Cevat DURAK
Karşıyaka Belediye Başkanı"
 

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top