Kimse Duymasın

SON DAKİKA

Çeşme’de kupalar sahiplerini buldu…

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Çeşme-İzmir’de düzenlenen T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası 420, 470, RS:X, Techno293 ve RS:One sınıflarında heyecan sona erdi. .

Çeşme’de kupalar sahiplerini buldu…

Kupada 420 ve 470 sınıflarında 9 kulüpten 44 sporcu ile RS:X, Techno 293 ve RS:One sınıflarında 9 kulüpten 72 sporcu mücadele etti. 5 gün boyunca süren kupada dereceye girenlere ödülleri Çeşme Paşa Limanı Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisleri’nde düzenlenen görkemli bir törenle verildi. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, yelken sporuna katkılarından dolayı İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu’ya plaket takdim etti.

5 gün yapılan yarışlar sonunda RS:X Erkekler’de Onur Cavit Biriz (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi), RS:X Genel ve Genç Erkekler’de Luis Göktepe (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü), RS:X Kadınlar ve Genç Kızlar’da Derin Günenç (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi), RS:One Erkekler’de Nikita Chetvernya (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü), RS: One Kadınlar’da Arya Şener (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) kürsüde ilk sırada yer aldı. Techno 293 Genel ve U13 Kızlar sınıfında Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ Spor Kulübü), Techno 293 U15 Genel’de Miray Şakı (İÇDAŞ Spor Kulübü),Techno 293 U15 Kızlar’da Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ Spor Kulübü), Techno 293 U17 Genel’de Kuzey Öztaş (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü), Techno 293 U17 Kızlarda Eda Yavuz (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) birinci oldu.

420 Genel’de Rasim Yaşar – Kaan Parlas (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü), 420 Kızlar ve Gençler’de Deniz Saltık ve Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü) kupanın sahibi oldu. 470 Genel ve Gençler’de Yücehan Aslan – Fırat Şahin (Gökova Yelken Kulübü) ikilisi birinciliği elde etti.

İki hafta boyunca Çeşme’de birbirinden heyecanlı yarışlara tanık olduklarını belirten Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak,”Güzel bir organizasyonu geride bıraktık. Sporcularımızın mücadeleleri 2020 Olimpiyat hedefimiz doğrultusunda bizleri heyecanlandırmaya devam etti. Faaliyetlerimizin gerçekleşmeinde bizlere destek olan başta sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç olmak üzere sponsorlarımız Spor Toto, Turkcell ve Borusan Otomotiv’e teşekkür ederim. Dereceye giren ve kupaya katılan tüm takımlarımızı, sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Sınıflarında dereceye giren sporcular şöyle:  

RS:X Erkek:
1- Onur Cavit Biriz (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi)
2- Tan Deniz Baki (Türkiye Balıkadamları Spor Kulübü)
3- Özgür DanielFoster (Gökova Yelken Kulübü)
RS:X Genel:
1- Luis Göktepe (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü)
2- Murtaz Berkay Okumuş (İÇDAŞ Spor Kulübü)
3- Berk Özcan (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü)
RS:X Kadın:
1-Derin Günenç (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi)
RS:X Genç Erkek
1- Luis Göktepe (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü)
2- Murtaz Berkay Okumuş (İÇDAŞ Spor Kulübü)
3- Berk Özcan (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü)

RS:X Genç Kız:
1-Derin Günenç (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi)
RS:One Erkek:
1- NikitaChetvernya (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü)
2- Bora Mert Volkan (Türk Balıkadamları Spor Kulübü)
RS:One Kadın:
1-  Arya Şener (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)
2- Eylül Eren (Türk Balıkadamları Spor Kulübü)
Techno293 U13 Genel:
1- Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ Spor Kulübü)
2- Alexandra LousiaSchmidt (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)
3- Mert Özgü (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)
Techno293 U13 Kız:
1- Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ Spor Kulübü)
2- Alexandra LousiaSchmidt (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)
Techno293 U15 Genel:
1- Miray Şakı (İÇDAŞ Spor Kulübü)
2- Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ Spor Kulübü)
3- Dora Derinler (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)
Techno293 U15 Kız:
1- Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ Spor Kulübü)
Techno293 U17 Genel:
1- Kuzey Öztaş (ÇeşmealtıRüzgar Sörfü Kulübü)
2- Batuhan Arslan (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)
3- Kerim Sahir Giritlioğlu (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi)
Techno293 U17 Kız:
1- Eda Yavuz (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)
2- Ayşe Zeynep Türkoğlu (İÇDAŞ Spor Kulübü)
3- Ayşe Su Aygüven (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü)
420 Genel:
1- Rasim Yaşar – Kaan Parlas(A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)
2- Deniz Saltık – Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü)
3- Arman Tıhmınlıoğlu – Ferit Arman Çavdar (Solo Yelken Kulübü)
420 Kız:
1- Deniz Saltık – Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü)
2- Begüm Böke – Zeynep Koçyiğit (Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi)
420 Genç:
1- Deniz Saltık – Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü)
2- Arman Tıhmınlıoğlu – Ferit Arman Çavdar (Solo Yelken Kulübü)
3- Tansu Erin Şarlak – AtilApi (İstanbul Yelken Kulübü)
420 Mixed:
1- Alçin Subaşı – Ege Çikoğlu(A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)
2- Kerem Onat Tekin – Vesile Zülal Türkoğlu (İÇDAŞ Spor Kulübü)
3- Okyanus Arıkan – Derya Erman (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)
470 Genel:
1- Yücehan Aslan – Fırat Şahin (Gökova Yelken Kulübü)
2- S.Tora Kutoğlu – S.Bora Kütük (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi)
470 Genç:
1- Yücehan Aslan – Fırat Şahin (Gökova Yelken Kulübü)

 

Etiketler :
Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top