Kimse Duymasın

SON DAKİKA

KARŞIYAKA'DA İZVAK'A TEPKİLER BÜYÜYOR

İZVAK'ın Örnekköy Stadı'nın devreden çıkarma çalışmaları Karşıyaka Camiasını harekete geçirdi....

KARŞIYAKA'DA İZVAK'A TEPKİLER BÜYÜYOR

İzmir GÜcÜ Spor Vakfı (İZVAK) toplantısında, önÜmÜzdeki aylarda ihaleye çıkması beklenen Örnekköy Stadı'nın uzun vadeye bırakılması, Karşıyaka'nın Yalı'daki mevcut stadının yerine 12 bin 500 kişilik butik stadın yapılması ve Alsancak ile AtatÜrk statlarının elden geçirilmesi konusunda İzmir KulÜpleri'nin ortak bir karara varması Karşıyaka camiasında tepkiyle karşılandı. Karşıyaka Divan Başkanı Tahir TÜretken karara imza atan yeşil-kırmızılı yönetimi eleştirdi. TÜretken, "Uzun yıllar bÜyÜk uğraşlar sonunda devlet bÜtçesine girmiş ve ihale aşamasına gelmiş bir proje için geri adım atmak olmaz. Karşıyaka yönetimi bu kararı alırken neden kimseye danışmadı? Yalı'ya yapılacak stat projesinde de Örnekköy'de yaşadığımız uzun ve zorlu sÜreci tekrardan yaşayabiliriz" dedi.

KOÇ: TARİHİ HATA
Tarihi 86-87 yılı dönemi efsane başkanı İbrahim Koç yaptığı açıklamada, 100 yıllık maziye sahip bu bÜyÜk camianın kaderini belirleyecek kadar önemli olan stad konusunda camianın fikrini almadan hareket ederek Örnekköy Stad projesinin gereksiz olduğu kararına imza atan başkan Cihan BÜyÜkoral'ın tarihi bir hata yaptığını belirtti.
İbrahim Koç açıklamasında, "Örnekköy Stad projesinde son aşama olan ihale noktasına gelindiği bu kritik dönemde bu kadar kritik bir kararı 1-2 kişi kendi başına vermemeli. Karşıyaka Stadı'nın şartları malumdur, dÜşÜk kapasiteli bir stad ile geleceğimizi sınırlamaktan öteye gidemeyiz. Yalı tesislerimizde stad inşasına aykırı birçok olumsuzluk mevcuttur. Bu tesis Karşıyaka Spor KulÜbÜ ile özdeşleşmiş tarihinden izler taşıyan önemli bir alandır, bu spor alanının voleybol, basketbol ve diğer branş spor okulları faaliyetleri için yeniden dÜzenlenmesi ve tarihi görevini bu şekilde sÜrdÜrmesi daha makuldur. KulÜbÜmÜzÜn potansiyeli 12bin kişilik stadlarla sınırlanamayacak kadar bÜyÜktÜr. Diğer yandan Örnekköy Stad projesi ortak bir çalışma ile kulÜbÜmÜze sabit gelir kazandıracak ek tesisler ve mağazalar ile Karşıyaka Spor KulÜbÜ'nÜn maddi manevi kurtuluşu olabilir" dedi.

ÇARŞI GRUBUNUN AÇIKLAMASI
Karşıyaka Çarşı Grubu kendi sitesinden bir açıklama yayınladı.
İşte o açıklama;

" Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat KILIÇ'ın, Örnekköy'de yapılması planlanan 25.000 kişilik stadyum ihalesi tarihinin birkaç aya kadar belirleneceği açıklaması ardından, İZVAK'ın bugÜn yaptığı açıklamaya katılmıyoruz.

Yıllardır sÜren çalışmalarla, yasal prosÜdÜrleri tamamlanıp, ihale aşamasına gelmiş hayalimizin, gerçekleşmesini engelleyecek bu girişimi "Pişmiş Aşa Su Katmak" olarak değerlendiriyoruz.

Başkanımız Sayın Cihan BÜYÜKORAL'ın da, "Örnekköy'de stat olmasın" dediğine inanmıyoruz.

Nasıl ki Alsancak Stadı Altay'ın,GÜrsel Aksel Göztepe'nin benimsediği simgesi ise, Yalı'daki Karşıyaka Stadı da bizim için bir simgedir.

Oraya yapılacak her yatırım, önce Karşıyaka Spor KulÜbÜne sonra da TÜrk sporuna mutlaka faydalı olacaktır. Karşıyaka taraftarını da mutlu edecektir. Ancak sapla samanı karıştırmamak lazım.

Örnekköy'e yapılacak yepyeni, 25.000 kişilik modern bir stadyum yerine, yarı kapasiteli ve tadilatla hizmete sunulacak, giriş/çıkış, otopark sorunu olacak bir stadyum, sÜper ligi hedef koyan Karşıyaka'ya artı bir değer katamaz.

Biz Karşıyaka taraftarları olarak, her tÜrlÜ yasal engeli aşılmış, devletin bakanı tarafından yapılacağı sözÜ verilmiş, yalnızca stadyum değil ,aynı zamanda kulÜbÜmÜze ve çevresine faydalı yaşam alanları olan stadımızın Örnekköy'de bir an önce yapılmasını ve orada ilk maçımızı oynamayı bekliyoruz.
İZVAK'ın, İzmir'deki mevcut statların iyileştirilmesi ve şehrin gÜneyine de ayrıca bir stadyum yapılması konusundaki tÜm projelerine de destek vereceğimizi ilan ediyoruz.

Sayın Tuğrul YEMİŞÇİ ve yönetiminden de, Örnekköy'deki stadyumu bu projelerin bedeli olarak görmemelerini istiyoruz."

KARŞIYAKA TARAFTARI İMZA KAMPANYASI AÇTI
İZVAK'ın Örnekköy projesine karşı çıkmasını protesto eden Karşıyakalılar imza kampanyası başlattı...
 
Kampanya için yapılan açıklama şöyle:
"Ben bir Karşıyaka taraftarı olarak, İZVAK'ın yetki ve sorumluluğu dahilinde olmamasına rağmen Örnekköy projesine karşı çıkmasını ve Yalı Tesislerinin yerine yapılacak 12.500 kişilik bir stadyum önerisini şiddetle reddediyor, bu projeyi destekleyen tÜm kişi ve kurumları protesto ediyorum. Spor Bakanı'nın kendi ifadesiyle "ihale aşamasına gelmiş" bir Örnekköy projesi varken, hiç bir izni alınmamış ve yalnızca fikir dÜzeyindeki bir stadyum projesini alternatif olarak ileri sÜrmek Karşıyaka Spor KulÜbÜ'nÜn geleceğine ihanettir.

KulÜbÜmÜzÜn cebinden bir kuruş çıkmadan Örnekköy'e stadyum yapılacakken, finansmanını kimin nasıl sağlayacağı ve kimlerin inşa edeceği belli olmayan bir projeyi savunmak Karşıyaka Spor KulÜbÜ'nÜn geleceğine ihanettir.

20 sene önce gÜndeme gelip başarılamamış bir stadyum hayalini bugÜnÜn şartları ile aynen gÜndemde tutmak, en hafifinden değişimi anlamamaktır. Dahası bunu genel bir mutabakat aramaksızın yangından mal kaçırır gibi yapılması Karşıyaka Spor KulÜbÜ'nÜn geleceğine ihanettir.

Futbol takımımız PTT 1. Lig'de dahi pek çok maçını kombineli ve kaçak girişlerle birlikte 10.000'in Üzerinde taraftarla oynarken, ev sahibi takıma yalnızca 8.700 kişilik yer ayrılan bir stadyumu önermek Karşıyaka Spor KulÜbÜ'nÜn geleceğine ihanettir.

Örnekköy'de haftanın her gÜnÜ yaşayacak, amatör branşlara destek olacak, Karşıyaka'nın ve İzmir'in sportif altyapısı geliştirecek UEFA standartlarında bir tesisin temeli atılmak Üzere iken, şu an Karşıyaka altyapılarının faaliyet gösterdiği yalı tesislerinin yerine iki haftada bir futbol mÜsabakaları oynanacak köy stadı ebatlarında bir stadyum yapmak Karşıyaka Spor KulÜbÜ'nÜn geleceğine ihanettir.

Soruyorum: Çoğumuz Karşıyaka tribÜnlerine yerimizi aldıktan sonra Karşıyakalı olmadık mı? Öyleyse 8.700 kişilik ev sahibi kapasitesi olan bir stadyum Karşıyaka'nın geleceğine ipotek koymak değil midir? İZVAK ve paydaşları Karşıyaka'nın ve Karşıyakalının potansiyelini bu kadar sınırlı mı zannetmektedir? Karşıyaka'nın yalnızca bu sezon kaç kez söz konusu seyirci sayısının Üzerine çıktığını öğrenmek bu kadar zor bir iş midir? Bu planları yapanlar Karşıyaka'nın SÜper Lig'e hiç bir zaman çıkamayacağını mı dÜşÜnmektedirler? Yalı tesislerin yerine bir stadyum yapılırsa, gerek PTT 1. Lig'de gerek SÜper Lig'de maçlarımızın yarısının gÜvenlik gerekçesi ile başka stadyumlara alınabileceğini dÜşÜnmek bu kadar mı zordur? Ayrıca Karşıyaka stadı yapılırsa keybedeceğimiz voleybol, tenis ve yelken şubelerinin tesisleri hangi kaynakla nereye taşınacaktır?

Atamızın Karşıyakalı sporcular için sarf ettiği "zeki, çevik ve ahlaklı" sözÜ tÜm Karşıyaka taraftarları için geçerlidir. Kimse bizi aptal yerine koymaya kalkmasın, pişmiş aşa su katmasın.

Kamuoyuna ve tÜm ilgililere duyurulur!

İmza kampayasına imza vermek için tıklayın : http://imza.la/ksk-stadyumu

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top