Kimse Duymasın

SON DAKİKA

İZMİR'DE BİLİŞİM FIRTINASI BAŞLADI

Dünya bilişim sektörünün önde gelen isimlerini İzmirde bir araya getiren 36. Uluslararası Bilgisayar Yazılımı ve Uygulamaları Konferansı, kentin bilişim vizyonuna önemli katkılar sağlayacak..

İZMİR'DE BİLİŞİM FIRTINASI BAŞLADI

İzmirde dÜzenlenen 36. Uluslararası Bilgisayar Yazılımı ve Uygulamaları Konferansı “Compsac 2012” kapsamında İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi ev sahipliğinde dÜzenlenen “Bilişim Vizyon Arama Konferansı” KÜltÜrpark Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirildi. İzmire bilişim ve teknolojide yeni bir vizyon çizmesi hedeflenen arama konferansında dÜnya bilişim sektörÜnÜn önde gelen isimleri ile İzmirli bilişim firmaları ve akademisyenler bir araya geldi. Konferansa ÜnlÜ bilişim şirketi Temenosun Yönetim Kurulu Üyesi George Koukis, dÜnyanın teknoloji alanında önde gelen organizasyonu İEEE (Elektrik ve Elektronik MÜhendisliği EnstitÜsÜ Bilgisayar Topluluğu) Bilgisayar Topluluğu Başkanı John Walz ile Learnita Genel MÜdÜrÜ Dr. Mario Raich da konuşmacı olarak katıldı.
“İzmir Bilişim Vizyon Arama Konferansı”nın açılış konuşmasını gerçekleştiren BÜyÜkşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmirde bir ilkin gerçekleştirildiğini belirterek, “İzmir Pazartesiden Cumaya kadar bir bilişim fırtınası içinde olacak. 36 senedir yapılmakta olan bu konferans, İzmirin dÜnyaya tanıtım bakımından önemlidir. Çok değerli uzmanların 5 gÜn içinde koyacağı katkılar, İzmirden tÜm dÜnyaya yayılacaktır” dedi.
İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi olarak bilişim alanında yaptıkları çalışmaları da özetleyen Dr. Aydoğan, sözlerini şöyle sÜrdÜrdÜ:
“Bilgi birikimimizi, elimizdeki verileri, İzmirli hemşehrilerimizin refahı için kullanıyoruz. BugÜn İzmir BÜyÜkşehir Belediyesi, kendine has yazılımlarıyla gerçekten bÜyÜk yol katetti. Örneğin kentin altına 400 kilometrenin Üzerinde fiber optik kablo döşÜyoruz. 2 boyutlu ve 3 boyutlu kent rehberimizle önemli bir hizmet veriyoruz.”

ModeratörlÜğÜnÜ İzmir Bilişim Vizyon Arama Konferansı ve Compsac 2012 İzmir Konferansı Organizasyon Komitesi Başkanı Yrd. Doç. Dr Tuğkan Tuğluların Üstlendiği konferansta İzmir YÜksek Teknoloji EnstitÜsÜ RektörÜ Prof. Dr. Mustafa GÜden ile İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi de birer konuşma yaptı. 21. yÜzyıla bakıldığında inovasyonun en fazla olduğu alanların bilişim sektörÜ olduğunu dile getiren İYTE RektörÜ GÜden, İzmirin öncÜlerin şehri olduğunu belirterek, “Bilişimle ilgili vizyon bence İzmire yakışacak. Burada konuşulan şeyler burada kalmamalı. Bundan sonra bize dÜşen görev, buradan çıkacak temel noktaları alarak İzmirin geleceğini çizecek noktaya getirmemiz” dedi.
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi de bu konferansın İzmirin bilişimde marka kent olması yolunda atılan önemli bir adım olduğunu söyledi ve konuşmasında bilişimin ekonomik ve sosyal kalkınmada önemine dikkat çekti
 

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
BENZER HABERLER
Kimse Duymasın
Tüm Hakları Saklıdır.

Top